Sam system alarmowy może nie wystarczyć, aby uchronić się przed włamaniem czy kradzieżą. Wyjściem naprzeciw oczekiwaniom właścicieli obiektów – biurowych, przemysłowych czy mieszkalnych – jest monitoring budynków. Sprawdź, dlaczego warto zainteresować w takie rozwiązanie.

Monitoring budynków to usługa, której istotą jest nadzorowanie sygnałów płynących z zainstalowanych systemów alarmowych. Nie musisz jednak tworzyć wewnętrznego monitoringu i zatrudniać pracowników ochrony. Wystarczy integracja systemu alarmowego ze Stacją Monitorowania Alarmów. Taki monitoring budynków niesie za sobą wiele korzyści, pozwalając na szybką reakcję w razie nieprzewidzianych sytuacji.

Jak działa monitoring budynków?

Zasada działania monitoringu budynków jest prosta. Stacja Monitorowania Alarmów śledzi sygnały. Jeśli dojdzie do uruchomienia alarmu, np. na skutek włamania, napadu czy pożaru, pracownik natychmiast otrzymuje informację o zdarzeniu. Następnie podejmuje stosowne działania, tj. wysyła grupę interwencyjną i kontaktuje się z właścicielem obiektu.

Zalety monitoringu budynków

Monitoring budynków to rozwiązanie, które warto rozważyć – szczególnie w formie usługi monitorowania. Ma to wiele zalet, wśród których można wymienić m.in.:

  • szybką reakcję na zdarzenie

Gdy dojdzie do uruchomienia sygnału alarmowego, pracownik Stacji Monitorowania podejmie natychmiastowe działania. Wyśle patrol znajdujący się najbliżej, dzięki czemu szybko dotrze do miejsca zdarzenia.

To świetne rozwiązanie m.in. wtedy, gdy właściciel obiektu jest nieobecny. Dzięki reakcji grupy interwencyjnej, można skutecznie przeciwdziałać zdarzeniom.

  • odstraszanie potencjalnych zagrożeń

System alarmowy zintegrowany z monitoringiem może działać prewencyjnie. Informacja o tym, że obiekt jest nadzorowany odstrasza potencjalnych złodziei i napastników. Dzięki temu ryzyko włamania, kradzieży czy zniszczenia mienia jest dużo niższe.

  • większe poczucie bezpieczeństwa

Monitoring budynków sprawia, że właściciele oraz osoby w nich przebywające czują się bezpieczniej. Mają bowiem świadomość, że w razie zagrożenia, np. napadem czy pożarem, mogą liczyć na szybką reakcję ze strony patrolu interwencyjnego.

Jak wybrać dobry monitoring?

Aby mieć pewność, że budynki będą odpowiednio chronione, warto postawić na zaufaną firmę z branży security. Przykładowo, Konsalnet to lider w tej dziedzinie, który proponuje zaawansowane rozwiązania. Własny system łączności oznacza natychmiastowy kontakt z grupą interwencyjną, co przekłada się na szybkie działania w razie zagrożenia. Dodatkowym atutem jest darmowa aplikacja, która pozwala na wezwanie załogi zaledwie kilkoma kliknięciami.

[avg] ([per]) [total] vote[s]