Podkładki filcowe pod meble zabezpieczą naszą podłogę przed uszkodzeniami i zarysowaniami. Sprawdzą się przede wszystkim tam, gdzie podłoga jest szczególnie narażona na zniszczenia; wykonana ze słabej jakości paneli lub bardzo miękkiego drewna. Zbudowane z dwóch warstw; samoprzylepnej, przytwierdzanej do mebli i filcowej, mającej kontakt z podłogą, są niezwykle łatwe w montażu. Dlaczego warto stosować podkładki filcowe pod meble? 

Filcowe podkładki pod meble to podkładki pod krzesła, stoły, kanapy, wersalki, komody, szafki, regały czy łóżka. Mogą być okrągłe, kwadratowe, owalne lub do wycinania na dowolny kształt. Dopasujemy je zatem do każdego niemal mebla.

Podkładki filcowe najlepiej nadadzą się pod meble lekkie, takie jak krzesła czy stoły. Płynnie suną po powierzchni, dlatego łatwo transportować meble. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto stosować podkładki filcowe pod meble.

Charakterystyka filcowych podkładek pod meble

Filcowe podkładki pod meble produkowane są z spilśnionego materiału, umożliwiającego bezpieczne i płynne przesuwanie mebli. Najczęściej wytwarza się je z mieszanki naturalnej wełny oraz syntetycznych materiałów, dzięki czemu są to produkty niezwykle trwałe. Dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, stanowią najbardziej popularny rodzaj podkładek. Łatwo dopasować je do wiodącej kolorystyki mebla, dzięki czemu nie będą się wyróżniać. Najczęściej wybieranymi kolorami jest biel, czerń, szarość oraz różne odcienie kremowe.

Chroń swoją podłogę

Podstawowym zadaniem podkładek pod meble jest zabezpieczenie podłogi. Dzięki nim nawet pod bardzo ciężkimi meblami podłoga nie zostanie zarysowana lub uszkodzona. Są doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy ze względów dekoracyjnych lub alergicznych nie decydujemy się  na dywany.

Dzięki delikatnym, filcowym podkładkom pod meble, możemy je także swobodnie i w dowolny sposób przesuwać, bez obawy, że uszkodzimy podłogę.

Wysokiej jakości filc, służący do produkcji podkładek pod meble, oraz inne materiały tapicerskie i akcesoria do mebli twardych, oferuje swoim klientom firma MEBEL-Art. Szczególną popularnością cieszą się gałki i uchwyty kryształowe.

Stabilizacja i ochrona

Podkładki pod meble są także doskonałym rozwiązaniem na zapobiegnięcie przesuwaniu się mebli. Tłumią hałasy, dzięki czemu przesuwanie mebli odbywa się w sposób bezgłośny i nieuciążliwy dla domowników. 

Warto także wspomnieć, iż ochronią nogi mebla przed ich uszkodzeniem.

[avg] ([per]) [total] vote[s]