Góry pozostają jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Bliskość przyrody, przepiękne widoki, dobroczynny wpływ klimatu sprawiają, że w polskie Tatry co roku ciągną rzesze turystów. Decydując się na urlop w tym rejonie kraju, zyskamy możliwość połączenia aktywnego sposobu spędzania czasu z pełnym relaksem i odpoczynkiem. Dlaczego warto spędzać wakacje w górach?

Zwolennicy wakacji w górach wymieniają liczne zalety spędzania urlopu w tym regionie kraju. Przyjrzyjmy się bliżej zaletom spędzania wakacji w górach.

Po zdrowie

W góry jeździmy przede wszystkim po zdrowie. Warto bowiem zdać sobie sprawę, iż klimat wysokogórski stawia przed naszym organizmem dużo wyższe wymagania. Charakteryzuje się on bowiem obniżonym ciśnieniem atmosferycznym, znacznymi i częstymi wahaniami wilgotności oraz temperatury powietrza, a także mniejszą wartością tlenu sprawiającą, że organizm zmienia rytm pracy układu krążenia i układu oddechowego. Zmienia się także sposób funkcjonowania układu nerwowego oraz hormonalnego.

Górskie powietrze działa też zbawiennie na nasze płuca. Pozbawione zanieczyszczeń, smogu czy spalin pozwoli nam odetchnąć pełną piersią.

Aktywny wypoczynek

Góry to przede wszystkim miejsce wypoczynku dla osób, lubiących spędzać czas w aktywny sposób. Możliwość wędrówek górskimi szlakami, a w zimie korzystania z bogatej oferty, dedykowanej narciarzom sprawia, że każdy, kto lubi aktywnie wypoczywać nie będzie się nudzić.

Do wyboru mamy szlaki zróżnicowane pod względem trudności czy ciekawe ścieżki w parkach narodowych. Trekking, marszruty z kijami, możliwość korzystania ze ścieżek rowerowych czy parków linowych to tylko niektóre z bogatej, górskiej oferty.

Relaks

Chociaż góry kojarzą się nam przede wszystkim z aktywnym wypoczynkiem, wśród zwolenników wypoczynku w tym rejonie Polski znajdziemy także osoby, ceniące sobie relaks, ciszę i spokój. Wszystko za sprawą atrakcji, oferowanych przez takie pensjonaty, jak Pensjonat Willa Pod Miedzą . Zatrzymując się w Willi Pod Miedzą, możemy korzystać z bliskości term, oferujących atrakcje w basenach, jacuzzi, saunach oraz gabinetach SPA. Komfortowe, bogato wyposażone pokoje sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi. Wypoczynek na tarasie z widokiem na tatrzańskie zbocza jest często bowiem właśnie tym, o czym marzymy po całym roku wytężonej pracy

Kultura i kuchnia

Na koniec warto wspomnieć o specyfice podhalańskiej kultury i kuchni, która nieustannie przyciąga mieszkańców innych rejonów. Wakacje w górach to także bowiem gwarancja dobrej zabawy przy góralskiej muzyce i spróbowania pysznych, regionalnych dań oraz potraw.

[avg] ([per]) [total] vote[s]