Oświetlony stolik barmański i pokazy umiejętności są dużą atrakcją na weselach. Jednak największą zaletą barmanów jest to, że potrafią przyrządzić różnorodne koktajle. Mogą zawierać soki, owoce czy likiery, dzięki czemu przypasują zarówno osobom pijącym alkohol jak i tym, którzy zamierzają pozostać trzeźwymi. Odpowiedni drink może okazać się dużym urozmaiceniem dla każdego gościa. 

Dla kogo barmańskie drinki?

Barman to nie tylko osoba z obsługi, która podaje alkohol. Profesjonalista potrafi zaproponować ciekawe drinki kuszące smakiem, wyglądem i zapachem. Paleta kolorowych koktajli zazwyczaj jest na tyle szeroka, że każdy smakosz znajdzie coś dla siebie. Przede wszystkim kierowane są one do osób, które nie lubią pić wódki na imprezach weselnych. Dzięki temu nie czują się odosobnione podczas wznoszenia toastów. Drinki przypadną także do gustu wszystkim osobom, które chętnie próbują nowych smaków. Barman jest w stanie przyrządzić także koktajle bezalkoholowe. Mogą je pić dzieci, kobiety w ciąży, lub osoby, które na wesele przyjechały samochodem.

Nie tylko drinki zachwycają gości

Usługi barmańskie na weselach cieszą się dużą popularnością. Bardzo często już samo stanowisko pracy barmanów jest na tyle oryginalne, że wyróżnia się na tle sali weselnej. Czasem jest pikowane i oświetlone, innym razem drewniane, a niekiedy wykonane z lodu i zamrożonych owoców. Dzięki temu barmani już na wejściu są widoczni i szybko zyskują sympatyków. Często jest tak, że do barów ustawiają się długie kolejki. Jednak profesjonalny barman potrafi przyrządzać drinki w taki sposób, że klienci nie nudzą się podczas czekania. Wiąże się to z pokazem, który zachwyca tak samo, jak końcowy efekt pracy. Barman podrzuca butelkami, wykonuje ewolucje shakerami i kostkami lodu. Czasem także w ofercie są pokazy pirotechniczne.

Jak to zorganizować?

Obsługa barmańska może się składać z jednej lub dwóch osób. Mobilny bar oraz niezbędny ekwipunek, taki jak szkło do koktajli czy odpowiedni sprzęt do robienia drinków, barmani przywożą ze sobą. Natomiast organizatorzy wesela muszą ustalić, jakie koktajle chcą zawrzeć w weselnej ofercie oraz zakupić odpowiednie produkty do ich wykonania. Należą do nich likiery, soki i owoce. Pracownik restauracji PATIO Con Gusto w Pszczynie dodaje:

W ofercie powinny znaleźć się zarówno drinki z alkoholem jak i bez niego. Dzięki temu żaden gość nie poczuje się poszkodowany. Dzieci zaś preferują mieszanki soków, które są słodsze od tych, które serwuje się dorosłym.