Podczas zakupu mieszkania często musimy dokupić również miejsce garażowe. Jednak, gdy garaż lub miejsce postojowe jest tylko opcją do wyboru, wówczas wiele z nas zadaje sobie pytanie – czy warto wydać na nie nasze pieniądze? Obecnie większość osób planujących zakup mieszkania decyduje się na dodatkowy zakup miejsca garażowego. Sprawdźmy jednak czy warto!

Zalety posiadania miejsca garażowego

Niewątpliwą zaletą zakupu mieszkania od dewelopera z miejscem garażowym jest między innymi bezpieczeństwo samochodów. Mamy większą pewność, że nasz samochód jest w pomieszczeniu monitorowanym i prawdopodobieństwo, że nasze auto stanie się celem kradzieży lub aktem wandalizmu jest dużo mniejsze niż w przypadku parkowania samochodów przed blokiem. Atutem jest również fakt, że do garażu może wjechać tylko osoba, która posiada pilot do bramy wjazdowej. Miejsce garażowe w garażu podziemnym chroni nasz pojazd przez czynnikami środowiskowymi, np. przed gradem, silnym wiatrem, deszczem czy śniegiem. Posiadając miejsce garażowe nie musimy zimą odśnieżać naszego auta, ani myć go często, co zdarza się szczególnie, gdy zaparkujemy nasz pojazd pod drzewem. Nie nagrzewa się również podczas upałów, w porównaniu do aut zaparkowanych na parkingach osiedlowych. Garaże podziemne wyposażone są często w wentylacje oraz czujniki ruchu. Nowe mieszkania w Szczecinie z podziemnym garażem możemy zakupić u deweloperów, tj. Gryf Development. Plusem jest również większa ilość miejsc niż w przypadku garaży prywatnych. Wizja codziennych poszukiwań wolnego miejsca parkingowego po powrocie z pracy lub z zakupów sprawia, że denerwujemy się i złościmy. Jest to dość duży i uciążliwy problem dla osób, które mają więcej niż jedno auto. Z tego właśnie powodu warto rozważyć nabycie miejsca parkingowego podczas zakupu mieszkania.

Co warto sprawdzić przed wykupieniem miejsca garażowego?

Zdarza się, że zakup miejsca garażowego jest obowiązkowy. Nie jest to jednak regułą. Ceny miejsc garażowych czy postojowych zwykle kształtują się w przedziale od 15 do 30 tysięcy złotych. Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania koniecznie sprawdźmy regulacje prawne dotyczące miejsc garażowych, jakie stosuje określony deweloper. W ten sposób unikniemy zbędnych problemów i będziemy mieć pewność, że żadna niepowołana osoba nie zabierze nam tego, za co zapłaciliśmy.

Własne miejsce garażowe to bardzo duża wygoda, dlatego warto zdecydować się na zakup takiego rozwiązania, które w największym stopniu będzie odpowiadało naszym potrzebom. Na mieszkanie z miejscem garażowym warto zdecydować się, jeżeli zauważymy, ze w okolicy nie ma wielu wolnych miejsc do parkowania – mówi specjalista z Gryf Development, deweloper specjalizujący się w budowie i sprzedaży kameralnych, zamkniętych osiedli mieszkaniowych.

Przed zakupem mieszkania warto również z uwagą przeanalizować cenę mieszkania, ponieważ zdarza się, że cena miejsca garażowego może, ale nie musi być częścią ceny ofertowej. Dokładnie zapoznajmy się z treścią umowy przedwstępnej, szczególnie, gdy nie chcemy kupować miejsca parkingowego. 

[avg] ([per]) [total] vote[s]