W większości budowanych aktualnie domów stosuje się nowoczesne rozwiązania, mające ułatwić życie mieszkańcom oraz zoptymalizować codzienne zużycie energii. Tego typu domy określa się mianem domów inteligentnych, ponieważ wiele zainstalowanych systemów pracuje w oparciu o czujniki oraz analizę warunków atmosferycznych, dzięki czemu optymalizacja parametrów może też być automatyczna . Sprawdź, jakie korzyści płyną ze sterowania alarmem przez telefon.

Jakie są zalety sterowania alarmem przez aplikację w telefonie?

Kontrola parametrów alarmu na odległość pozwala na uzyskanie znacznie większej wygody i ułatwienie codziennego funkcjonowania, w porównaniu do posiadania standardowego alarmu. Możliwość uruchomienia alarmu bez konieczności podchodzenia osobiście do panelu sterującego jest świetnym rozwiązaniem dla osób mających sporo zajęć oraz dość napięty grafik, ponieważ w ten sposób nie muszą się one odrywać od aktualnie wykonywanych czynności.

O kolejnej zalecie sterowania alarmem przez aplikację w telefonie opowiedział nam ekspert z firmy Ropam, zajmującej się produkcją automatyki dla domu:

Oprócz oczywistej wygody, zdalne sterowanie alarmem przez aplikację w telefonie przyczynia się również do zwiększenia bezpieczeństwa. O uruchomieniu alarmu bardzo łatwo jest zapomnieć, jednak dzięki posiadaniu aplikacji w telefonie można zadbać o prawidłowe funkcjonowanie alarmu zdalnie, poprzez ustawienie przypomnień lub automatycznego trybu włączania. W trakcie przygotowań do dłuższej nieobecności domowników uruchomienie alarmu może umknąć właścicielom domu, a dzięki zdalnemu sterowaniu można zapewnić bezpieczeństwo swojej posesji nawet podczas podróży.

Rozwiązanie to z pewnością docenią również młodzi rodzice, którzy w gąszczu nowych obowiązków mogą łatwo zapomnieć o uruchomieniu alarmu, lub przypomnieć sobie o nim w trakcie usypiania dziecka. Sterowanie alarmem przez telefon pozwoli również na uruchomienie go podczas spaceru z dzieckiem, bez konieczności wracania do domu i zaburzania wypracowanej rutyny. Rodzice starszych dzieci również skorzystają ze sterowania alarmem z poziomu aplikacji, ponieważ ich pociechy, często już dobrze rozeznane w technologicznych nowinkach, również będą mogły zadbać o bezpieczeństwo domu.

Jak sterowanie inteligentnymi systemami przez telefon ułatwia codzienne funkcjonowanie?

Coraz popularniejsze staje się budowanie nowoczesnych domów, których bryła lub zastosowane w ich budowie technologie pomagają optymalizować rachunki oraz ograniczać negatywny wpływ na środowisko. W takich domach często instaluje się również zintegrowane systemy, które razem tworzą tzw. inteligentny dom. Z poziomu aplikacji na telefon można sterować alarmem, ale również ogrzewaniem, klimatyzacją, roletami, a nawet indywidualnymi punktami świetlnymi.

W domu, w którym jednocześnie jest zainstalowany alarm oraz zdalne sterowanie światłem pozwala na uzyskanie funkcji regularnego uruchamiania lamp podczas dłuższej nieobecności domowników, dzięki czemu potencjalni złodzieje uznają, że w domu nadal ktoś się znajduje. Dodatkowe kamery lub czujniki ruchu natychmiast poinformują właścicieli o ewentualnym intruzie, a dzięki możliwości sterowania alarmem przez telefon domownicy mogą zdalnie uruchomić sygnał dźwiękowy oraz zawiadomić służby, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jedna, przejrzysta i intuicyjna aplikacja do sterowania zarówno alarmem, jak i klimatyzacją czy ogrzewaniem, znacznie ułatwi kontrolę parametrów wszystkich systemów. Dlatego przy zakupie alarmu, którym można sterować zdalnie, warto od razu zdecydować się na instalację dodatkowych systemów, które dodatkowo wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa i wygody domowników.

Rate this post