Ogrzewanie domu jest jedną z najważniejszych kwestii, którą warto uwzględnić już na etapie jego budowy. Obecnie coraz częściej odchodzi się od tradycyjnych sposobów grzewczych, chętnie stosowanych kilka, czy kilkanaście lat temu. Wydajnym, skutecznym i popularnym rozwiązaniem jest instalacja gazowa, która przynosi wiele korzyści. Czy jest to dobra opcja na zimę?

Ogrzewanie gazowe domu – korzyści

Ogrzewanie gazowe zyskuje na popularności każdego roku. Aby jednak móc go stosować, konieczne jest zainwestowanie w odpowiedni kocioł grzewczy oraz zamontowanie specjalnej instalacji w domu. Paliwem przy tego typu systemach jest gaz. Jego doprowadzenie jest możliwe za pomocą odpowiedniego przyłącza do sieci lub dzięki zastosowaniu zbiornika umieszczonego na podwórku. Zbiorniki dostępne są w wersji naziemnej lub podziemnej.

Wśród korzyści wynikających z ogrzewania domu gazem można wymienić między innymi:

  • wygodne sterowanie temperaturą za pomocą panelu,
  • wygodne użytkowanie – konserwacja raz do roku,
  • duża sprawność pieca,
  • niskie koszty ogrzewania,
  • czystość pracy i możliwość montażu w niewielkim pomieszczeniu.

Czynnikiem, który przemawia za tego typu rozwiązaniem, jest brak obaw o przerwy w jego dostawie, co bywa szczególnie uciążliwe w przypadku ogrzewania elektrycznego. Jest to szczególne istotne w przypadku domów zlokalizowanych na obrzeżach miast lub na wsiach. Dzięki odpowiedniej wielkości zbiornikowi oraz kontroli poziomu gazu możliwe jest wcześniejsze przewidzenie, kiedy konieczne będzie kupno paliwa i jego dopompowanie – wyjaśnia specjalista z firmy BAR-GAZ.

Ogrzewanie gazowe – dlaczego warto w nie zainwestować?

Najważniejszym elementem w ogrzewaniu gazowym jest jego proste oraz bezproblemowe funkcjonowanie. Pracę kotła odpowiedzialnego za utrzymanie odpowiedniej temperatury kontroluje się przy użyciu specjalnego panelu. Pozwala on również na wyregulowanie ciepła, jakie panuje wewnątrz domu w konkretnych godzinach. To sprawia, że kiedy wszyscy domownicy będą w pracy lub w szkole, możliwe jest ustawienie temperatury na minimum, a zwiększenie jej dopiero wtedy, kiedy wszyscy wrócą do budynku. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie zimą. Dzięki niemu można sporo zaoszczędzić na rachunkach, nie obniżając jednocześnie własnego komfortu cieplnego.

Zadbaj o środowisko naturalne i własne zdrowie

Zastanawiasz się, czy warto zastępować tradycyjne ogrzewanie domu paliwem stałym na gaz? Wybierając tego typu instalację, możesz zadbać o ekologię i własne zdrowie. W spalinach z kotła gazowego nie występują żadne szkodliwe pyły oraz inne niepożądane substancje, które wydobywają się z komina np. podczas spalania węgla.

Ponadto dochodzi także kwestia samej wygody użytkowania. Decydując się na większych rozmiarów zbiornik na gaz, nie ma konieczności jego częstego uzupełniania. W wielu przypadkach jedna dostawa paliwa starcza na kilka miesięcy użytkowania. Jedyne, na co powinieneś zwrócić szczególną uwagę to kwestia wyboru odpowiedniego dostawcy. Warto zdecydować się na sprawdzoną firmę z doświadczeniem. Wówczas masz pewność, że dostarczony gaz jest odpowiedniej jakości.

Rate this post