Praktycznie każdej zimy ma miejsce kilka załamań pogodowych, podczas których spada bardzo dużo śniegu. Część ląduje oczywiście na dachach przemysłowych. Rodzi to niemały problem, ponieważ dachy tego typu zajmują bardzo dużą powierzchnię. Dodatkowo stosunkowo często są one położone wysoko nad ziemią i samodzielne odśnieżanie dachów może doprowadzić nawet do tragedii. Rozwiązaniem tej sytuacji będą alpiniści przemysłowi, którzy fachowo podejdą do naszego problemu.

Bezpieczeństwo pracowników

Jednym z argumentów za odśnieżaniem dachów jest oczywiście bezpieczeństwo pracowników znajdujących się wewnątrz fabryki. Masy śniegu bardzo mocno naruszają konstrukcję dachową każdego większego budynku. Jeżeli nie jest to nowoczesny budynek i istnieje podejrzenie, że obecna konstrukcja nie będzie w stanie utrzymać tak sporych ilości śniegu, należy działać od razu. W pierwszej kolejności powinna mieć miejsce inspekcja, ile śniegu znajduje się na dachu. Jeżeli nie będzie mowy o samodzielnym odśnieżenie dachu, do akcji powinni wkroczyć specjaliści w tym zakresie. Alpiniści przemysłowi w bardzo krótkim czasie są w stanie odśnieżyć nawet spore połacie dachu.

Ryzyko wysokiego mandatu

Odśnieżanie dachów nie jest związane tylko i wyłącznie z bezpieczeństwem pracowników. Po okresie intensywnych opadów właściciele fabryk lub hurtowni mogą spodziewać się wizyty strażników miejskich lub innych instytucji w celu inspekcji stanu dachu. Jeżeli śnieg zalega od dłuższego czasu, właściciel musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Oprócz oczywistej kary finansowej oraz przymusie usunięcia śniegu osoba odpowiedzialna może zostać oskarżona o narażanie pracowników na niebezpieczeństwo. Jest to oczywiście niepotrzebne, dlatego im szybciej pomyśli się o usunięciu nadmiaru śniegu, tym lepiej dla firmy.

Jaką firmę zatrudnić do tego typu prac?

Rozwój alpinizmu przemysłowego spowodował, że coraz więcej firm świadczy tego typu usług nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Takie firmy powinny charakteryzować się:

  • dokładnością prac;
  • terminowością zleceń;
  • dbaniem o bezpieczeństwo;
  • niezbędnymi certyfikatami.

Firma, która będzie spełniała powyższe kryteria, będzie z całą pewnością dobrym kontrahentem. Przykładem może być firma https://ropeexpert.pl/odsniezanie-dachow/, która od kilku lat świadczy usługi związane nie tylko z odśnieżaniem dachów, ale również szeroko pojętym alpinizmem przemysłowym. Każdy z pracowników został przeszkolony w odpowiedni sposób, aby mimo sporej wysokości, nadal wykonywać swoją pracę na dobrym poziomie.

Przed samym rozpoczęciem prac przedstawiciel firmy alpinistycznej powinien przeanalizować sytuację i podjąć decyzję, jakich środków należy użyć, aby jak najszybciej z powodzeniem zakończyć zlecenie. Wymaga to bardzo dużego doświadczenia, ponieważ błędne szacunki spowodują wydłużenie czasu trwania zlecenia, ale również koszty, które poniesie każda ze stron. Sam proces odśnieżania dachów jest zatem tylko jednym etapem całości wykonywanych prac przez alpinistów przemysłowych.

Rate this post