Samodzielne czyszczenie wykładzin może zakończyć się porażką. Wystarczy niewłaściwie dobrać urządzenia lub preparaty, by trwale zniszczyć powierzchnię. Z tego powodu nie zaleca się wykonywać tej czynności na własną rękę. Zdecydowanie lepszym pomysłem okazuje się zlecenie tego profesjonalistom. Firmy sprzątające chętnie podejmują się prania wykładzin, ponieważ ich wyposażenie stanowią odpowiednio dopasowane sprzęty i środki.

Nie warto oszczędzać na praniu wykładzin, dlatego, zamiast kupować słabej jakości sprzęty i preparaty do czyszczenia, zapłać firmie sprzątającej. Zyskasz pewność, że czynność zostanie wykonana starannie i skutecznie. Wykładzin nie pierze się często, dlatego nie próbuj na tym oszczędzać, jeśli nie chcesz trwale ich uszkodzić. Zajmij się innymi porządkami, a pranie wykładzin zleć profesjonalistom.

Doradca klienta pracujący w firmie sprzątającej PerfectAnn mówi: Skuteczne pranie wykładzin wymaga nie tylko dobrania odpowiedniego sprzętu i preparatu, ale również czasu, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w tym zakresie. Jako firma sprzątająca bardzo często podejmujemy się takich zleceń, dzięki czemu doskonale wiemy, jakie urządzenia i środki sprawdzają się najlepiej. Zdobyte na przestrzeni lat doświadczenie pozwala nam wykonywać tę usługę szybko i skutecznie.

Zagrożenia związane z samodzielnym praniem wykładzin

Istnieje wiele powodów mówiących o tym, że nie warto podejmować się samodzielnego prania dywanów. Przede wszystkim chodzi o dobór środków. Nawet jeśli kupisz je w sklepie wraz ze sprzętem, to nie mając doświadczenia w tym temacie, nie wiesz, jak się sprawdzą. Nieodpowiednio dopasowane mogą nawet zaszkodzić powierzchni. Warto zwrócić uwagę również na to, że tanie sprzęty dostępne w sklepach nie mają takiej mocy, co profesjonalne urządzenia. W związku z tym nie wykonują dobrze swojego zadania i mogą np. nie doczyścić wykładziny.

Duże znaczenie ma również dobór detergentów. Niewłaściwie dopasowane nie tylko nie wyczyszczą wykładziny, ale mogą jej nawet poważnie zaszkodzić. Poza tym bardzo ważne jest ich dokładne wypłukiwanie, z czym także wiele osób ma problem. Firmy zajmujące się profesjonalnym praniem wykładzin dzięki wiedzy i doświadczeniu wiedzą, jakich urządzeń i produktów do czyszczenia używać. Duże znaczenie ma także czas schnięcia. To, na jaki czas pozostawisz wykładzinę do wyschnięcia, wpływa na jej późniejszy wygląd. Domowe maszyny wyróżniają się zazwyczaj niskim poziomem zwilżenia, przez co schnięcie wykładziny trwa dłużej, a niekiedy kończy się nawet jej skurczeniem czy zafarbowaniem. Takie rzeczy nie dzieją się jednak w przypadku wykorzystywania profesjonalnych urządzeń, którymi posługują się firmy sprzątające.

Rate this post