Nowoczesne filtry do wody na kran mogą nam pomóc oszczędzić całkiem sporą kwotę pieniędzy rocznie. Wbrew pozorom zamieniając wodę kupowaną w butelkach na filtrowaną, czystą wodę z kuchennego kranu, możemy oszczędzić sporo. W naszym artykule przyjrzymy się konkretnym wartościom, by zachęcić czytelników do zakupu filtrów na kran. To ekologiczne i ekonomiczne!

Niepozorne oszczędności: woda z kranu zamiast wody butelkowanej

Przejdźmy od razu do rzeczy. Kiedy zaczynamy szukać pomysłu na oszczędzanie, bo na przykład planujemy z wyprzedzeniem budżet na wakacyjny wyjazd, często zabieramy się za to w zupełnie niewłaściwy sposób. Szukamy bowiem oszczędności wyraźnych na pierwszy rzut oka i np. rezygnujemy z karnetu na siłownię, redukujemy koszty korzystania z telefonu, czy odmawiamy sobie zakupu nowych butów.

Nie zwracamy uwagi na codzienne, drobne, niepozorne wydatki. Jednym z takich wydatków jest zakup butelkowanej wody. Człowiek spożywa około 2 litrów wody dziennie, co rocznie daje około 700 l. W przeliczeniu na butelki to około 450 szt., przyjmując zaokrągloną w dół wartość. Przy dzisiejszych cenach to aż 1000 zł rocznie. Tak, tyle pieniędzy średnio wydajemy rocznie na wodę w butelkach tylko dlatego, że woda płynąca z naszych kranów nie nadaje się bezpośrednio do spożycia, ale też dlatego, że stawiamy na nieekologiczny i nieekonomiczny komfort.

Jednorazowa inwestycja w filtr do wody na kran, która pozwala oszczędzać

Jak dowiadujemy się w firmie Intacto ze śląska, gdy zdecydujemy się na zakup wysokiej jakości ceramicznego, antybakteryjnego filtra na kran – filtra Olympus+, początkowo wydamy 400 zł. Filtr może dostarczyć nam rocznie aż 5.500 litrów krystalicznie czystej, pozbawionej zanieczyszczeń wody. Przy czteroosobowej rodzinie, orientacyjnie pozwala nam to zaoszczędzić ponad 600 zł rocznie, a jeśli do tego dodamy, że w kolejnych latach nie będziemy już kupować kompletnych filtrów, a jedynie wkłady do nich: oszczędność wyniesie 800 zł.

Montaż filtra kuchennego do wody pitnej Olympus+pozwoli nam zaoszczędzić spore pieniądze, o ile będziemy trzymać się zasady, że rzeczywiście pijemy wodę z kranu. Zaopatrzmy się w wygodne butelki wielorazowego użytku (kupimy je np. w supermarkecie, czy sklepie z akcesoriami dla sportowców) i napełniajmy je przed każdym wyjściem z domu. Używajmy wody z kranu do przygotowywania ciepłych napojów, przygotowywania posiłków itd. To bezpieczne! Dla naszego zdrowia, wszelakich kuchennych akcesoriów, a także dla środowiska.

Rate this post