Kot, spalony olej, papierosy, a może grzyb na ścianie – charakterystyczne, nieprzyjemne zapachy, jakie mogą unosić się w mieszkaniu znacznie uprzykrzają życie. Także długa choroba lub pewna niedbałość związana z samotnym przebywaniem starszych osób stanowią potencjalne źródła uciążliwej woni. Rozwiązaniem tego problemu jest staranna dezynfekcja, szczególnie zalecana w dobie pandemii COVID-19.

Kompleksowo przeprowadzona dezynfekcja pomieszczeń skutecznie eliminuje drobnoustroje, pleśń i trudne do usunięcia zanieczyszczenia, także powietrza. Z pewnością należą do nich przykre zapachy, które mogą mieć różnorodne przyczyny. W salach szpitalnych spotyka się z fekaliami czy odpadami biologicznymi wywołującymi dokuczliwą woń. Awaria kanalizacji, specyficzne rodzaje i zachowania zwierząt, a także trudni najemcy to jedynie „wierzchołki góry lodowej”. Szczegółowe sprzątanie powierzchni użytkowych nie tylko sprawia, że przestrzeń staje się bardziej czysta, ale także pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne i fizyczne człowieka. Niekorzystny mikroklimat, jaki tworzy się w czterech ścianach mieszkania, istotnie oddziałuje na układ oddechowy, co może prowadzić do szeregu dolegliwości.

Jak wygląda dezynfekcja pomieszczeń? 

Profesjonalna dezynfekcja mieszkań wymaga zastosowania detergentów, które nie tylko oczyszczą, ale także odkażą wszystkie powierzchnie. Dobór odpowiednich środków chemicznych stanowi podstawowy krok w eliminacji szkodliwych drobnoustrojów oraz uciążliwych zapachów. Należy zwrócić szczególną uwagę na płaszczyzny (również wnętrza szaf), a także starannie oczyścić, nawet kilkukrotnie, najczęściej używane elementy wyposażenia, takie jak klamki, uchwyty, haczyki bądź umywalki. Najlepszym posunięciem jest jednak zatrudnienie fachowców, posiadających już właściwe substancje myjące.

Czyści Baba oferuje kompleksowe usługi, składające się zarówno ze skutecznej likwidacji mikrobów, jak i przykrej woni spowodowanej różnorodnymi czynnikami – twierdzi pracownik firmy sprzątającej z Gdańska.

Podstawowym, a jednocześnie optymalnym sposobem na przykrą woń jest dokładne umycie każdego elementu mieszkania, w tym żyrandoli, kloszy i żarówek, na których zgromadzony brud jest nieustannie podgrzewany. W usunięciu uciążliwych zapachów pomaga uwzględnienie niewielkich instalacji w sprzątaniu, zazwyczaj niezauważanych na pierwszy rzut oka. Konieczne jest oczyszczenie kratek wentylacyjnych – często otłuszczonych, z poprzyklejanym kurzem i owadami, przez co cyrkulacja powietrza nie odbywa się prawidłowo. Takie szczegóły obejmuje drobiazgowa dezynfekcja pomieszczeń. Gdańska firma zapewnia dokładne przyjrzenie się poszczególnym częściom lokalu, w tym skuteczne wymycie jego najostrzejszych kątów. Takie podejście gwarantuje eliminację bakterii i innych nieprzyjemności.

Czy warto inwestować w odświeżacze powietrza? 

Substancje zapachowe w aerozolu nie są w stanie zlikwidować przyczyny dokuczliwej woni. „Przykrywają” jej źródło, jedynie maskując ją sztucznymi środkami. Mikroklimat, jaki panuje w pomieszczeniu, wciąż stanowi potencjalne zagrożenie dla zdrowia osób, które w nim przebywają na co dzień. Tylko dezynfekcja mieszkania jest w stanie skutecznie zlikwidować przykry zapach – odświeżacz powietrza stanowi chwilowe rozwiązanie. Przy zwykłym sprzątaniu wiele drobnych elementów bywa pomijane, co wspomaga rozwój drobnoustrojów. Należy regularnie poddawać pomieszczenia bardziej zaawansowanym porządkom lub wynająć profesjonalną firmę, oferującą kompleksowe usługi w tym zakresie. Warto skorzystać z tej opcji zwłaszcza po przebyciu koronawirusa.

Rate this post