Osiadający na meblach kurz może być prawdziwą zmorą. Powoduje nie tylko złe wrażenie estetyczne, ale i problemy ze zdrowiem. Osoby cierpiące na astmę lub alergicy skarżą się na problemy z oddychaniem właśnie przez kurz i roztocza. Z tego powodu tak ważne jest, aby regularnie i dokładnie czyścić wszystkie meble w domu. Podpowiadamy, jakie preparaty sprawdzą się najlepiej do usuwania uciążliwego kurzu oraz o czym należy pamiętać podczas sprzątania.

Najlepsze produkty do usuwania kurzu z mebli

Aby domowe porządki były skuteczne, należy nie tylko usunąć zalegający na meblach kurz, ale przede wszystkim zapobiec jego osiadaniu. Niezbędne są preparaty antystatyczne, które odpychają od powierzchni mebli wszelkie drobiny i zanieczyszczenia. Wynika z tego, że usuwanie kurzu jest skuteczne tylko przez sprzątanie na mokro.

Specjaliści ze sklepu internetowego Ale Zakupy wyjaśniają: Na rynku znajdziemy dziś mnóstwo preparatów o różnych formach. Najbardziej popularne są produkty rozpylane, które nanosi się bezpośrednio na mebel. Wielu klientów ceni sobie mleczka oraz nasączane chusteczki, które są najłatwiejsze w użyciu i nie wymagają specjalnego przygotowywania.

Wybór jednego z rodzajów preparatów do usuwania kurzu zależy od preferencji oraz powierzchni, jaką zamierzamy czyścić. Wiele produktów jest spersonalizowanych i służy tylko do mebli drewnianych lub metalowych.

Czym rozprowadzić preparat do usuwania kurzu?

W przypadku mleczek oraz aerozoli należy dokładnie rozprowadzić je po powierzchni mebli. Najlepiej sprawdzają się do tego miękkie ściereczki z mikrofibry. Charakteryzują się tym, że dobrze chłoną wodę i nie przenoszą zabrudzeń na inne miejsca. Ponadto, miękkie ściereczki nie uszkodzą drewna, metalu oraz szkła. Do usuwania kurzu przyda się zestaw produktów, które nie są używane do sprzątania innych elementów. Dzięki temu przedłużymy trwałość ściereczek i unikniemy uszkodzenia mebli preparatami, które nie są do nich przeznaczone.

Najważniejsze zasady obowiązujące podczas ścierania kurzu

Dobrą praktyką jest niedopuszczanie do nadmiernego gromadzenia się kurzu. Ważne jest więc regularne sprzątanie, co najmniej raz w tygodniu. Kurz i inne zabrudzenia najczęściej osiadają na małych przedmiotach i w zakamarkach. Warto więc ograniczyć liczbę tak zwanych bibelotów na otwartej przestrzeni – lepiej przechowywać je w oszklonych gablotach. Ta zasada dotyczy także książek.

Przed sprzątaniem mebli powinno się odkurzyć podłogi w całym mieszkaniu, co zmniejszy intensywność roznoszenia się zanieczyszczeń. Pamiętajmy też, aby zawsze wycierać kurz, poczynając od miejsc i półek położonych najwyżej. Skutecznym sposobem jest też naturalna wentylacja, czyli otwieranie wszystkich okien podczas sprzątania.

Rate this post