Meble kontraktowe to stosunkowo nowe pojęcie w polskiej branży meblarskiej, zaś laikom totalnie obce. Choć możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, prawdopodobnie już wiele razy korzystałeś z mebli kontraktowych, np. w poczekalniach urzędów, przychodni, hotelach i innych miejscach publicznych. W niniejszym tekście postaramy się przybliżyć ich specyfikę.

Meble kontraktowe w teorii

Meble biurowe i gabinetowe wysokiej jakości, zaliczamy do mebli kontraktowych, aczkolwiek stanowią one jedynie niewielką część tej rozległej grupy sprzętów. Mówiąc ogólnie, meblami kontraktowymi lub komercyjnymi nazywamy sprzęty, dla których przewidziano użycie poza warunkami domowymi.

Szczegółowa definicja określa je jako meble produkowane w taki sposób, by spełniały one rygorystyczne wymogi zastosowań komercyjnych. Wybierając meble kontraktowe możemy mieć pewność, że przeszły one wyśrubowane testy wytrzymałościowe i posiadają właściwe certyfikaty jakości. Dystrybucja takich mebli odbywa się wyłącznie za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm, które łączą najlepszych producentów z finalnym odbiorcą.

Meble kontraktowe w praktyce

Dobrym przykładem mebli kontraktowych może być wyposażenie wnętrz kancelarii prawnych, a także placówek dyplomatycznych czy prywatnych przychodni medycznych. Cechą wyróżniającą meble kontraktowe na tle zwykłych mebli, jakie możemy spotkać w najrozmaitszych miejscach publicznych, jest doskonała jakość i wyjątkowy design.

Stworzenie mebli komercyjnych z wielkiego zdarzenia nie należy do zadań łatwych. W takim przypadku nie ma miejsca na kompromisy między funkcjonalnością a estetyką. Sprzęty należące do grupy kontraktowych muszą zawsze zapewniać maksymalną wygodę użytkowania i prezentować niebanalną stylistykę.

Ciekawą propozycję włoskich mebli kontraktowych dla polskich odbiorców przygotowała firma Italia Style. W katalogach znajdziemy np. szeroką gamę krzeseł i foteli komercyjnych, od klasycznych modeli, idealnych do tradycyjnych pomieszczeń biurowych, po fantazyjne meble, przeznaczone do restauracji i hoteli utrzymanych w stylu nowoczesnym.

Oferta dla branży HoReCa, będącej jednym z najważniejszych odbiorców mebli kontraktowych, obejmuje także łóżka hotelowe i stelaże pod materace, szezlongi, szafki nocne, ławy i stoliki, hokery oraz wszystkie inne sprzęty niezbędne m.in. w hotelowym lobby, restauracji czy innych miejscach udostępnianych gościom.

Szukając mebli do miejsc intensywnie eksploatowanych przez licznych użytkowników, warto wybierać sprzęty nie tylko wygodne, trwałe i piękne, ale także przyjazne osobom szczególnie wrażliwym, np. alergikom. Przed dokonaniem zakupu warto też upewnić się w kwestii gwarancji, która w przypadku mebli komercyjnych powinna wynosić co najmniej 2 lata.