Drzwi antywłamaniowe to świetne zabezpieczenie swojego domu oraz dobytku przed dostaniem się do jego wnętrza niepożądanych osób. Ich specjalna konstrukcja oraz zamki antywłamaniowe gwarantują tego typu drzwiom wysoki poziom ochrony. Posiadacze drzwi antywłamaniowych mogą bez obaw wyjechać na wakacje oraz pozostawić dom przez opieki. Czym powinny charakteryzować się dobre drzwi antywłamaniowe?

Dobre drzwi antywłamaniowe – najważniejsze cechy

Decydując się na zakup drzwi antywłamaniowych, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na liczbę oraz jakość zamontowanych w nich zamków. Dobrej klasy drzwi antywłamaniowe najczęściej wyposażone są w jeden zamek z bolcami lub sztabami, które wysuwane są w co najmniej trzech kierunkach. Niektóre z nich są dodatkowo przystosowane fabrycznie do współpracy z zamontowanym w domu systemem alarmowym. Takie zamki posiadają najczęściej specjalne czujniki ucisku oraz udaru, które uruchamiają się podczas próby włamania i tym samym powodują włączenie systemu alarmowego.

Przy zakupie dobrej jakości drzwi antywłamaniowych warto także zwrócić uwagę na to, w jaki sposób zakotwiczona jest ościeżnica. Jest to bowiem bardzo waży element, który często decyduje o tym, czy drzwi właściwie spełnią swoją funkcję, czy też nie. Istotne przy zakupie nowych drzwi antywłamaniowych jest także zweryfikowanie czy posiadają one możliwość regulacji kasetonu. Pozwoli to zachować te same drzwi nawet po zmianach wysokości posadzki, które mogą pojawić się np. podczas remontu w kolejnych latach. Dobry wybór drzwi antywłamaniowych znajdziemy przykładowo w ofercie takich firm, jak Desart.

Dobre drzwi antywłamaniowe – wybierz odpowiednie miejsce na ich zakup!

Wybór drzwi antywłamaniowych to jednak nie tylko sprawdzenie ich konstrukcji oraz funkcjonalności, ale także wybór odpowiedniego miejsca, w którym je kupimy. Drzwi antywłamaniowe najlepiej kupować bowiem bezpośrednio u ich producenta lub autoryzowanego przedstawiciela tego pierwszego. Zakupy w takim miejscu dadzą nam bowiem pewność co do pochodzenia drzwi oraz gwarancję, że zostały one wyprodukowane z dobrych jakościowo materiałów oraz w prawidłowy sposób. Warto bowiem mieć świadomość, że każde warte uwagi drzwi antywłamaniowe posiadają odpowiednie atesty oraz certyfikaty, do których wgląd możemy uzyskać u producenta. Drzwi antywłamaniowe warto tym bardziej kupować u sprawdzonego sprzedawcy, gdyż na miejscu możemy skorzystać także z jego oferty montażu drzwi. Jest to bardzo ważne, gdyż tylko autoryzowany montaż da nam gwarancję, że drzwi będą właściwie chroniły nasz dom przed dostępem do niego nieupoważnionych osób z zewnątrz.