Czyściwa to produkty, które są niezbędne w wielu branżach. Doskonale radzą sobie z zabrudzeniami na stołach warsztatowych i narzędziach. Wykorzystywane są również do wycierania, polerowania i czyszczenia innego rodzaju powierzchni. Jednymi z najczęściej wybieranych są czyściwa papierowe. Radzimy czym kierować się przy ich wyborze.

Czyściwa papierowe – charakterystyka i zastosowanie

Czyściwa papierowe to czyściwa pochodzenia włókninowego, celulozowego, makulaturowego lub makulaturowo-celulozowego. Służą do utrzymywania w czystości niechłonnych powierzchni, dlatego są szeroko wykorzystywane w przemyśle i wielu innych branżach. Można używać ich do czyszczenia i polerowania różnego rodzaju powierzchni. Świetnie nadają się także do osuszania wody zmieszanej z detergentem, bądź do wycierania ciężko schodzących zabrudzeń powstałych przez wylanie się oleistej substancji.

Na rynku znaleźć można papierowe czyściwa różniące się między sobą przeznaczeniem. Najpopularniejszymi są jednak czyściwa wielozadaniowe, które można wykorzystywać w zasadzie w każdej branży – wyjaśnia nasz rozmówca reprezentujący firmę Linea Trade.

Czyściwa papierowe to świetna alternatywa dla ścierek bawełnianych, gdyż są one nie  tylko bardziej ekonomiczne, ale i ekologiczne. Używanie czyściw zmniejsza bowiem koszty związane ze zużywaniem wody, prądu i detergentów.

Czym kierować się podczas wybierania czyściwa papierowego?

Jeśli szukacie czyściwa papierowego, poza jego jakością i ceną, powinniście zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Czyściwa dostępne na rynku charakteryzują się różnymi właściwościami, które mogą wpłynąć na sposób ich użytkowania oraz osiągane z ich pomocą efekty czyszczenia.

W warsztatach mechanicznych i usługowych najlepiej sprawdzą się włókninowe czyściwa wielozadaniowe, przeznaczone do wycierania zabrudzeń powstałych przez oleje, smary i farby, jak również czyściwa służące do usuwania opiłków, które powstają w procesie produkcyjnym. Takie czyściwa są chłonne i grube, dlatego absorbują nawet trudne do usunięcia i kleiste substancje. Jeśli chodzi o zakłady produkcyjne, to w takich miejscach warto stosować włókninowe czyściwa do tzw. stref niepylnych. Są to produkty, które nie zostawiają drobin pyłu na czyszczonych powierzchniach, dzięki czemu zapewniają wysoki poziom higieny i podwyższają jakość wytwarzanych produktów.

Szczególnie ważny jest wybór czyściw papierowych do gastronomii, gdzie konieczne jest zachowywanie jak najwyższej higieny przy jak najmniejszych nakładach czasu i pracy. W tego typu miejscach często czyścić trzeba rozlane płyny, tłuszcz, olej lub resztki jedzenia. Z tym wszystkim najlepiej poradzą się ekologiczne czyściwa do średnich zabrudzeń, które zarówno wchłaniają płyny, jak i osuszają dłonie. Są one miękkie i wytrzymałe, toteż można nawet nimi polerować delikatne powierzchnie.

Miejscami, które w najwyższym stopniu muszą dbać o czystość i higienę są placówki służby zdrowia. Czyściwa tam wykorzystywane muszą być wytrzymałe, chłonne i w najwyższym stopniu higieniczne. Najczęściej w placówkach medycznych stosuje się jednorazowe materiały czyszczące oraz czyściwa włókninowe i celulozowe pochodzenia bawełnianego.

[avg] ([per]) [total] vote[s]