Okna energooszczędne to jeden z ważniejszych elementów wykończenia budynku, który wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na energię cieplną. Takie okna wyróżniają się specjalną konstrukcją, która ma za zadanie minimalizowanie strat energii cieplnej z budynku. Energooszczędna stolarka okienna to także taka, która redukuje zużycie energii elektrycznej oraz paliwa niezbędnego do ogrzania pomieszczeń. Czym się wyróżniają okna energooszczędne?

Jakimi parametrami wyróżniają się okna energooszczędne?

Wyznacznik energooszczędności w oknach to przede wszystkim współczynnik przenikania ciepła U. Szczególnie ważny jest parametr całości okna, który określa się jako Uw. Warto pamiętać, że im niższy jest ten parametr, tym lepiej, ponieważ okno zapewnia lepszą izolację cieplną. Minimalny współczynnik dla okien energooszczędnych wynosi 0,8 W/(m2K). Nie należy także zapominać o tym, że straty ciepła wynikają również z nieszczelności ramy okiennej. Wybierając okna energooszczędne, warto więc zwracać uwagę na przepuszczalność powietrza. Występują 4 klasy przepuszczalności powietrza – im wyższa, tym mniej powietrza przepuszcza.

Z jakich materiałów wykonuje się okna energooszczędne?

Okna energooszczędne powinny również składać się z wysokiej jakości materiałów, które wpłyną na trwałość całej konstrukcji. Największą popularnością cieszą się okna PCV, drewniane i aluminiowe. Wybór jest uzależniony przede wszystkim o potrzeb użytkowników i cech charakterystycznych danego budynku. Przy wyborze warto więc skorzystać z pomocy fachowców, np. takich, którzy pracują w firmie zajmującą się dystrybucją okien Bular Plus. Pracownicy podpowiedzą, jakie rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku i zapewni niezbędne parametry energooszczędne.

Dlaczego warto wybierać okna energooszczędne?

Odpowiedni dobór okien energooszczędnych pozwoli zapewnić wysoką izolację wnętrza od temperatury panującej na zewnątrz. Wybierając okna dobrej jakości, zyskuje się także wymierne oszczędności, a budynek będzie cieplejszy. Użytkownicy będą mogli natomiast obniżyć wydatki związane z ogrzewaniem. Wybór okien energooszczędnych to także istotny wpływ na estetykę budynku. Dzięki różnorodności kolorów, faktury oraz dodatkowych elementów stolarki, można bez problemu dobrać odpowiedni model to stylu wykończenia obiektu. Właśnie dlatego warto wybierać profesjonalne firmy, które oferują dystrybucję okien energooszczędnych. Pracownicy doradzą w podjęciu odpowiedniej decyzji i dopasowaniu stolarki do potrzeb użytkowników.

Rate this post