Trzymanie na zwykłym koncie naszych zasobów finansowych nie daje nam żadnego zysku. Jednak zaletą jest to, że nic nie tracimy w przypadku kont studenckich czy dla młodych. Jeśli zależy nam na zysku finansowym, warto pomyśleć o lokacie bądź koncie oszczędnościowym. Banki oferują nam dwa konta. Czy jest to dobre rozwiązanie?

Korzyści

Korzyścią są przede wszystkim darmowe wpłaty bądź wypłaty z konta. Ponadto możemy liczyć na całkiem niezłe oprocentowanie. Kapitalizacja odsetek jest zwykle dzienna. Rachunek oszczędnościowy i osobisty są oferowane przez banki w jednym pakiecie. Możemy sprawnie pomnażać swoje oszczędności. Pamiętajmy, że rachunek osobisty zawiera wszelakie prowizje i opłaty. Jedynie konto oszczędnościowe jest prowadzone zupełnie za darmo. W przypadku pakietu dwóch kont, prywatnych i oszczędnościowych, zysk stanie się jak najbardziej realny.

Konta mocno procentujące

Wiele banków oferuje nam dość mocne oprocentowanie. Standardowe oprocentowanie może wynosić 2,75 %. Kwoty powyżej 20 tys. złotych są oprocentowane w wysokości 4,9 %. Są jednak pewne minusy. Kapitalizacja finansów nie jest dzienna, lecz miesięczna. Warto się przyjrzeć ofercie różnych banków i podjąć mądrą decyzje. Warto, aby nasze pieniądze nie marnowały się na zwykłym koncie.

Promocje

Banki walczą o klientów i oferują podwyższone oprocentowanie. Warto jednak zbadać wszystkie oferty, aby nie dać się nabrać na jakiś finansowy haczyk. Przesadzone oprocentowanie może być czymś niepewnym. Bank ING zapewnia wysoki procent osobom, które zdecydują się na założenie Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct. Oprocentowanie jest wyższe aż o 3,5 %. Taka promocja trwa przez 6 miesięcy. Jeśli regularne wpłaty na konto osiągną limit 2 tys. złotych oprocentowanie będzie jeszcze wyższe o 0,5 %.