Moskitiery uznawane są za jedną z najskuteczniejszych form ochrony przed owadami. Dowiedz się, w jaki sposób przyczyniają się do walki z uciążliwymi insektami.


Czy moskitiery skutecznie chronią przed owadami?

Gdy tylko nadchodzi wiosna, cieszymy się na myśl o ciepłych promieniach słońca wpadających do pomieszczenia przez otwarte okno. Niestety, sezon wiosenno-letni to również czas, w którym uaktywniają się owady: przede wszystkim muchy, komary i osy, których obecność w naszych domach zdecydowanie nie jest pożądana. Czy moskitiera okienna zapewni skuteczną ochronę przed insektami?

Jak działają moskitiery?

Moskitiera to nic innego jak siatka uniemożliwiająca owadom przedostawanie się do wewnątrz pomieszczenia. Jej działanie jest proste, ale skuteczne. Moskitiera składa się z ramy, która musi być dopasowana do kształtu i wielkości okna lub drzwi oraz aluminiowej siatki o cienkich oczkach. Bardzo ważne jest to, żeby moskitiera była idealnie wpasowana, ponieważ tylko wtedy mamy pełną gwarancję, że przez wolną przestrzeń nie przedostanie się żaden owad. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są moskitiery wykonywane na zamówienie, pod dokładne wymiary. Taką usługę oferuje producent rolet i systemów przeciwsłonecznych Pergo Life. Zaletą moskitier Pergo Life jest to, że są one wykonane z włókna szklanego, które nie zmniejsza widoczności, a jednocześnie zapewnia skuteczną ochronę nie tylko przed insektami, ale także przed czynnikami takimi jak temperatura, promieniowanie UV czy deszcz. 

Jaką moskitierę wybrać?

Istnieje kilka typów moskitier. Który sprawdzi się najlepiej? To zależy. Cechy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze produktu to sposób montażu moskitiery i jej przeznaczenie. Ważne jest również to, żeby rama moskitiery pasowała do okna, w którym będzie zamontowana. Dlatego przy wyborze statki ochronnej warto zwrócić uwagę na kolor jej obramowania i teksturę. Wśród moskitier do wyboru mamy m.in.:

  • Moskitiery ramkowe – stworzone z myślą o użytkownikach okien uchylnych, montowane w sposób bezinwazyjny za pomocą obrotowych uchwytów do ramy okiennej.
  • Moskitiery drzwiowe – przeznaczone do okien balkonowych, montowane za pomocą nawiasów samodomykających.
  • Moskitiery przesuwne – świetnie sprawdzą się do dużych, przeszklonych przestrzeni, takich jak balkony czy tarasy.
  • Moskitiery rolowane – przeznaczone zarówno do okien, jak i do drzwi balkonowych; istnieje możliwość zwinięcia siatki.
Rate this post