Jak pokazują statystyki liczba włamań w Polsce cały czas rośnie. Złodziejom nie przeszkadza w tym nawet pandemia. Na szczęście, dzięki nowoczesnym technologiom mamy możliwość zabezpieczenia swojej posiadłości. Mowa tu o monitoringu z wykorzystaniem kamer. Gdzie i dlaczego warto zamontować tego typu ochronę? Czy monitoring z wykorzystaniem kamer jest wystarczającym zabezpieczeniem?

Dlaczego monitoring to dobry pomysł?

W wielu przypadkach zdarza się, że już sam widok kamer, potrafi skutecznie odstraszyć złodzieja. Skupmy się jednak na faktycznym działaniu monitoringu. Przede wszystkim, warto zainwestować w tego typu ochronę posesji, aby w razie nieszczęśliwego zdarzenia, mieć materiał dowodowy. W końcu najczęściej do włamania dochodzi, gdy nikogo nie ma na terenie obiektu. Dzięki kamerze możemy później dostarczyć policji wizerunek złodzieja. Co więcej, dzięki obecnej technologii, możemy z dowolnego miejsca sprawdzić, co dzieje się na terenie strzeżonego obiektu. To sprawdzi się nie tylko wtedy, gdy chcemy skontrolować, czy nie doszło do włamania.

Gdzie warto zamontować monitoring?

Monitoring jest doskonałym rozwiązaniem zarówno na posesji domu jednorodzinnego, jak i w firmie. W pierwszej opcji za jego pomocą chronimy całego swojego dobytku, terenu dookoła domu i co najważniejsze – domowników. Dzięki kamerom możemy czuć się o wiele bezpieczniej. Z kolei w firmie instalacja monitoringu ma jeszcze więcej zastosowań. Oprócz podstawowej funkcji, jaką jest ochrona zasobów firmy czy to materialnych, czy ludzkich, kamery mogą posłużyć jako kontrola pracy, czy odwiedzających. Mało tego, monitoring na zewnątrz budynku może przydać się, gdy przed posesją dojdzie do bójki, stłuczki samochodowej lub innego zdarzenia tego typu. Jeśli zdecydujesz się na kamery także w środku, możesz kontrolować ewentualne nadużycia ze strony swoich pracowników lub klientów, jeśli pracujesz np. w sklepie.

Czy same kamery wystarczą?

Kamera pozwala na bieżące monitorowanie wybranej posesji. Można także sprawdzić jej nagrania z przeszłości np. po kradzieży. Jednak sam monitoring nie będzie wystarczający jeśli chcemy ostrzec domowników lub pracowników przed jakimś niebezpieczeństwem. Dlatego najlepiej wybrać monitoring, który oprócz kamery ma także alarm. Takie systemy zapewnia m.in. firma Telbit ze Starogardu Gdańskiego. Alarm zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ pozwala zareagować w odpowiednim czasie na niespodziewaną sytuację np. zawiadomić policję lub zabezpieczyć cenne przedmioty na terenie posiadłości.

Rate this post