Urządzamy salon. Większość mebli już mamy dobranych, pozostało nam jeszcze tylko zdecydować jaka sofa będzie najlepiej uzupełniała całą aranżację. Wybraliśmy już nawet kolor, ale przy rodzaju obicia pojawiło się tysiąc wątpliwości. Chcielibyśmy, aby miało elegancki wygląd, ale ważne są dla nas też względy praktyczne. Nie chcemy spędzać całego wolnego czasu na jej czyszczeniu. Tutaj najlepszym wyborem będzie ekoskóra.

Wygląd

Za najbardziej eleganckie uważane są meble skórzane. Pasują praktycznie do każdego rodzaju wnętrza i każdemu pomieszczeniu dodadzą pewnego rodzaju szlachetności. Do tego z upływem czasu jej wygląd nie traci atrakcyjności. Skóra posiada jednak kilka wad, które rekompensuje wybranie na jej miejsce ekoskóry.

Strona praktyczna

Ekoskóra wizualnie bardzo przypomina skórę. Jeśli jest dobrze wykonana, to jest właściwie nie do rozróżnienia. Posiada też jedną bardzo ważną zaletę – meble z niej wykonane są dużo tańsze w porównaniu do tych ze skóry naturalnej.

Posiadacze dzieci i zwierząt domowych na pewno docenią też jej łatwość w czyszczeniu, usuwaniu zabrudzeń czy sierści. Jest to nieporównywalnie prostsze niż w przypadku wszelkiego rodzaju obić materiałowych. Tekstylia też bardzo szybko wycierają się i tracą z czasem elegancki wygląd. Ekoskóra się nie naciąga i nawet po kilku latach ciągle dobrze wygląda.

Ekologia

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób stara się, aby ich codzienne wybory nie obciążały zbędnie środowiska. Produkcja naturalnej skóry niestety do takich czynników należy, ale już zastosowanie ekoskóry wszystko zmienia. Unikniemy też niepotrzebnych pytań i uwag bardziej ekologicznie uwrażliwionych odwiedzających nas gości.

Sprawdziliśmy na rynku, jaki jest wybór mebli z obiciem ekoskóry. Czy to tylko ciekawostka, czy rzeczywiście mebel realnie łatwy do kupienia? Zajrzeliśmy do sklepu internetowego MakroDom i zaskoczyła nas bardzo szeroka oferta. W sprzedaży są sofy różnej wielkości: dwu – i trzyosobowe. Do tego wybierając tylko z samych pokryć ekoskórą, mamy całą gamę kolorów. Każdy rodzaj wnętrza i gustu znajdzie tu coś dla siebie.

Zatem jeśli sofa – to zdecydowanie warto rozważyć obicie z ekoskóry. Eleganckie i praktyczne rozwiązanie na lata. Będzie bardzo ładnie wyglądała w naszym domu, ale też świetnie się sprawdzi we wszelkiego rodzaju lokalach usługowych. Poczekalnia u fryzjera, kosmetyczki czy lekarza dzięki niej nabierze profesjonalnego wyglądu.