Zmiana aktualnego miejsca zamieszkania to bardzo często duże wyzwanie. Może się ona okazać niezwykle stresująca – zwłaszcza dla osób, które na co dzień cenią sobie spokój i brak zamieszania. Przy planowaniu przeprowadzki bardzo łatwo o błędy – nawet te najprostsze. Jakie są zatem najczęstsze pomyłki popełniane przy przeprowadzce oraz jak ich uniknąć?

Przeprowadzka: stres i problemy – czy tak musi być?

Przeprowadzka to zazwyczaj bardzo duży stres. Zawsze pozostaje niepokój, czy uda się wszystkie rzeczy przewieść jednym kursem, czy może konieczne będzie zorganizowanie kolejnego transportu. Wiele osób martwi się także, czy wszystkie przedmioty dotrą na miejsce bezpiecznie i nie ulegną uszkodzeniu. Bardzo często już na samym początku planowania przeprowadzki łatwo popełnić podstawowe błędy. Jest to związane przede wszystkim z dużymi emocjami oraz panującym chaosem.

Najczęściej spotykany jest brak:

  • odpowiedniego pakowania rzeczy,
  • planu działania podczas przeprowadzki.

Zdarza się także, że osoby nie mają odpowiedniej firmy, która należycie zajęłaby się wszystkimi kwestiami.

Dlaczego właściwe spakowanie przedmiotów jest ważne?

Brak odpowiedniego pakowania przedmiotów to główny problem podczas wielu przeprowadzek. Czynność ta jest często bagatelizowana i spychana na dalszy plan. Sztuka odpowiedniego pakowania to porządkowanie rzeczy w taki sposób, aby na nowym lokum można było się szybko i sprawnie rozpakować. Można oczywiście cały proces pakowania przeprowadzić samemu. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wynajęcie firmy, której pracownicy pomogą w tym z pozoru łatwym zadaniu. Specjalista z firmy Autor Przeprowadzki zauważa:

Warto pakować przedmioty tematycznie oraz dokładnie opisywać kartony. Pozwoli to zdecydowanie szybciej odnaleźć się na nowym lokum i sprawnie się rozpakować. Nie powinno się używać niepewnych kartonów. Za kilka złotych kupić nowe, przystosowane do tego typu zadań.

Dokładny plan działania to podstawa!

Podczas przeprowadzki warto ustalić plan działania. To pozwoli na uniknięcie wielu nieprzewidzianych sytuacji. Jest to również sposób na uniknięcie niepotrzebnego stresu.

Warto pamiętać, że samodzielna przeprowadzka to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Bardzo często okazuje się, że ilość rzeczy jest wręcz przytłaczająca. Do tego dochodzi przenoszenie ich do samochodu oraz późniejsze rozpakowanie. Co najważniejsze, bardzo często konieczne jest w takich sytuacjach wynajęcie odpowiedniego pojazdu, gdyż decydując się na osobówkę, może okazać się, że potrzebne będzie wykonanie niezliczonej ilości kursów, a to wiąże się z utratą czasu oraz pieniędzy.

Przeprowadzka na własną rękę czy z firmą?

Przenoszenie się na nowe mieszkania ze specjalistyczną firmą jest bardzo popularne, zwłaszcza w przypadku większych miasta. Mieszkańcy, jakich aglomeracji mogą zdecydować się na profesjonalne przeprowadzki? Łódź, Warszawa, Poznań, Wrocław, Częstochowa – miast, w których działają wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, jest wiele.

[avg] ([per]) [total] vote[s]