Zimowa czapka to obowiązkowa część dziecięcej garderoby na mroźne dni. Niektóre dzieci czasem niechętnie je zakładają, inne natomiast nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez delikatnego nakrycia głowy nawet latem. Zimą szczególnie musimy zadbać o to, by głowa naszego malucha była odpowiednio zabezpieczona. Jak wybrać nakrycie głowy dla małej dziewczynki? Czym kierować się przy wyborze?

Komfort i ciepło to nie wszystko – modna czapka dla dziewczynki

Gdybyśmy mieli wymienić najważniejsze cechy czapki dla naszego dziecka, powinna ona zapewniać ciepło i być dla naszej pociechy komfortowa. Dzieci niechętnie zakładają ubrania, które choćby w najmniejszym stopniu jakoś je drażnią, czy uwierają. Ciepło i komfort to jednak nie wszystko: nasze dzieci już od najmłodszego wieku zwracają uwagę na to, czy ubranie im się podoba. Malutka dziewczynka nie będzie oczywiście przywiązywała wagi do panującej mody, ale już kilkuletnia panna, która ma swoje koleżanki z podwórka czy przedszkola, będzie zwracała uwagę na to, co noszą rówieśniczki. Jaka panuje obecnie moda na czapki dla małych dziewczynek?

Po pierwsze bardzo modne są neonowe kolory, które przyciągają uwagę dzieci – mówi nam przedstawicielka sklepu Layla.pl z Nowego Targu.

Dzieci, szczególnie dziewczynki, lubią czapki, które mają ciekawe dodatki, czyli na przykład pluszowe pomponiki, które przypominają uszy niedźwiadka, czy pomponiki doczepione na warkoczykach, które można zawiązać pod brodą dziecka, by zapewnić mu jeszcze lepszą ochronę przed zimnem.

Materiały i wykonanie

Dla dziecka najlepiej wybrać czapkę, która uszyta jest z kolorowej przędzy i włóczki. Świetnym rozwiązaniem jest ciepła polarowa podszewka. Polar to dzianina wykonana z tworzyw sztucznych, ale bardzo przyjazna dla naszej skóry. Ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, dlatego bardzo chętnie kupujemy na przykład wykonane z niej bluzy czy kurtki podszyte tym materiałem. Polar to materiał paroprzepuszczalny, pozwala więc na odparowanie potu, a to bardzo ważne. Kiedy kupujemy czapkę dla małej dziewczynki, warto przyjrzeć się, jak została ona wykonana. Szwy powinny być poprowadzone w taki sposób, by pomponiki czy inne dodatki przypadkiem nie odpadły, kiedy dziecko za nie nieuważnie szarpnie.

Na koniec dodajmy, że warto wybierać czapki dla dzieci, które mają uniwersalny rozmiar, czyli są elastyczne. To komfort zarówno dla młodego człowieka, jak i rodzica, który nie musi się martwić, że dziecko zrzuci niewygodną czapkę w czasie zabawy na śniegu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]