Jednym z kanałów sprzedaży naszego starego auta jest oddanie go do skupu. Przemawia za nim szybkość oraz bezpieczeństwo transakcji, a przede wszystkim możliwość otrzymania gotówki niemal od ręki. Specyficznym rodzajem usługi jest mobilny skup samochodów. Sprawdź, co zyskujesz korzystając z mobilnego skupu samochodów? Czy warto skorzystać z tego rodzaju usługi?

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się naszego starego auta. Możemy pojechać z nim na giełdę samochodową, wystawić ogłoszenie o jego sprzedaży w Internecie, oddać w komis lub zgłosić się z nim do skupu aut. Inną opcją jest zdecydowanie się na mobilny skup samochodów. Co na niej zyskamy?

Jak działa mobilny skup samochodów?

Podstawową różnicą między stacjonarnym, a mobilnym skupem aut polega na tym, że w przypadku mobilnego skupu, to przedstawiciel firmy przyjedzie do nas, a nie my do skupu. Jak w praktyce działa mobilny skup?

Pierwszym krokiem będzie skontaktowanie się z call center i poinformowanie o chęci sprzedaży auta. Następnie należy ustalić termin i miejsce spotkania z tak zwanym mobilnym kupcem. Miejsce oraz czas wybiera sprzedający. Podczas spotkania, kupiec dokona oględzin pojazdu, zweryfikuje samochód pod względem technicznym i wizualnym, a także przeprowadzi jazdę testową i sprawdzi dokumenty samochodu.

Warto zdać sobie sprawę, że decyzji o odkupie pojazdu nie dokonuje bezpośrednio mobilny kupiec, podobnie jak nie on dokonuje wyceny. Po oględzinach kontaktuje się on z departamentem wycen, któremu wysyła zdjęcia, szczegółowy opis pojazdu oraz skany dokumentów. Na tej podstawie specjaliści z departamentu dokonują wyceny.

Jeśli klient zaakceptuje zaproponowaną cenę, nadchodzi czas na podpisanie umowy. Razem z nią dokonywane są inne czynności administracyjne oraz zostaje wypłacona należność za samochód w formie gotówki lub przelewu bankowego. Samochód zostaje odtransportowany do komisu.

Jednym z bardziej renomowanych skupów aut, oferujących także usługę mobilnego skupu, jest Skup Aut Poznań.

Zalety korzystania z mobilnego skupu samochodów

Korzystając z mobilnego skupu samochodów, zaoszczędzamy czas, który musielibyśmy przeznaczyć na wizytę w skupie. Sami wybieramy miejsce spotkania z mobilnym kupcem; podjedzie on pod nasze miejsce pracy lub pod dom. Dodatkowym ułatwieniem jest fakt, że w niektórych przypadkach istnieje możliwość przeprowadzenia transakcji finansowej przez Internet.

Ponadto, korzystając z mobilnego skupu samochodów, możemy być pewni, że przeprowadzona wycena auta jest rzetelna. Zarówno mobilny kupiec bowiem, jak i specjaliści z departamentu wycen to profesjonaliści, którzy dokonają wyceny naszego samochodu na podstawie dokładnych oględzin oraz stanu technicznego auta.