Dom to miejsce, w którym czujemy się bezpiecznie, komfortowo i trzymamy wiele kosztowności. Mogą to być pieniądze, drogi sprzęt RTV i AGD, sprzęt sportowy czy gadżety elektroniczne. Co roku w Polsce dochodzi do coraz częstszych włamań, dlatego tak ważne jest zadbanie o ochronę domu. Korzystanie z usług agencji ochrony i systemów antywłamaniowych staje się w dzisiejszym świecie standardem. Sprawdź, jak zadbać o bezpieczeństwo domowników!

Jak zabezpieczyć i ochronić dom przed włamaniem i kradzieżą?

Ochrona mienia do tej pory była zarezerwowana przede wszystkim dla firm, instytucji, magazynów, sklepów i punktów usługowych. Obecnie coraz częściej decydują się na nią właściciele domów jednorodzinnych i domków działkowych. Jeśli chcesz zadbać o bezpieczeństwo swojej rodziny i zabezpieczyć majątek – zdecyduj się na system alarmowy oraz monitoring wizyjny na własnej posesji lub w domu. Jest to prosty sposób, dzięki któremu poczujesz się bezpiecznej.

Systemów do monitoringu jest sporo i różnią się one między sobą przeznaczeniem, jakością obrazu czy ilością kamer. Rozbudowane zestawy posiadają podgląd zdalny i kamery wifi. Można je także bez problemu skonfigurować poprzez aplikacje mobilne w telefonie czy tablecie. Systemy monitoringu składają się głównie z rejestratora, który przetwarza i zapisuje obraz z kamery na dysku twardym, okablowania i oczywiście z kamer. Wybór kamer powinien być uzależniony od umiejscowienia monitoringu. Jeżeli chcesz zamontować kamerę na zewnątrz posesji, wówczas dobrym wyborem będą kamery tubowe, które są wytrzymałe na zmieniające się warunki atmosferyczne. Natomiast w wewnątrz pomieszczeń zamontuj dyskretne kamery kopułkowe.

Jeżeli zależy Ci na szybkiej weryfikacji alarmu bez wzywania grupy interwencyjnej, to najlepszym sposobem będzie skorzystanie z ochrony domu w Kielcach, która łączy w sobie wizyjny monitoring z systemem alarmowym. Integracja alarmu z systemem kamer sprawi, że po włączeniu się alarmu, pracownik Centrum Monitorowania natychmiast obejrzy zapis z urządzenia, które zarejestrowało potencjalne naruszenie strefy bezpieczeństwa i w razie konieczności wyśle na miejsce oddział ochrony. W sytuacji, gdy alarm zostanie wywołany przez zwierzę, które wdarło się na posesję, grupa interwencyjna nie będzie musiała odrywać się od swoich obowiązków, by przyjechać pod Twój adres.

Kiedy zdecydować się na ochronę domu i mienia?

Wielu domowników chce mieć system alarmowy, który zadba o ich bezpieczeństwo podczas wyjazdów wakacyjnych, podróży służbowych, a nawet w trakcie snu! Rosnąca liczna włamań i kradzieży sprawia, że Polacy chętniej decydują się na ochronę domu. Jest to usługa, z której najczęściej korzystają właściciele większych posiadłości, średniej wielkości segmentów i domków działkowych. Do wyboru masz ochronę fizyczną, monitoring wizyjny oraz systemy alarmowe. Tym sposobem oczom kamer i pracowników nie umknie żaden włamywacz. Jak dowiadujemy się w rozmowie z przedstawicielem firmy STEKOP, która oferuje bogatą ofertę usług ochroniarskich:

Właścicielom domów jednorodzinnych polecamy nasz system alarmowy DIONE, monitoring wizyjny oraz doraźną pomoc grup interwencyjnych. Przez całą dobę nad bezpieczeństwem domu i jego domowników czuwać będą czujniki alarmowe oraz nasze Centrum Monitorowania. Kiedy czujniki wykryją niebezpieczną sytuację, automatycznie dostaniemy powiadomienie na smartfona, a sygnał zostanie błyskawicznie wysłany do Centrum Monitorowania, który przyśle patrol interwencyjny do Twojego domu.

Nieważne, czy jesteś na spotkaniu biznesowym, uroczystości rodzinnej czy załatwiasz pilne sprawy urzędowe. System zrobi wszystko za Ciebie! Jeśli jednak preferujesz samodzielną kontrolę domu i posesji – wystarczy, że obejrzysz nagrania z pomocą swojego telefonu. Inwestycja w ochronę fizyczną, monitoring wizyjny czy systemy alarmowe pozwoli Ci spać spokojnie, a nawet czuć się swobodnie na wakacjach.

Rate this post