Rodzinne sesje zdjęciowe wykonywane przez profesjonalnego fotografa zyskują coraz większą popularność. Nie bez powodu – większości z nas każdego dnia wpadają w oko ciekawe kadry, przede wszystkim w Internecie, ale też w telewizji, czy kolorowych czasopismach. Są to między innymi rodzinne fotografie, które zgoła różnią się od naszych „zwykłych” zdjęć z wakacji, uroczystości, spotkań. My też chcemy takie mieć.

Sesja rodzinna, czyli jaka?

Sesja rodzinna kojarzy nam się zwykle w dwojaki sposób: rodzice i dzieci w ciekawych ujęciach lub wielopokoleniowy portret, na którym wszyscy „sztywno” pozują do zdjęcia. To, w jaki sposób będą wyglądały nasze fotografie rodzinne, zależy wyłącznie od naszej decyzji. Mogą to być zdjęcia rodziców, dzieci i ich dziadków, zdjęcia rodzeństwa, kuzynostwa, czy zdjęcia w szerszym gronie rodzinnym. Konfiguracji może być naprawdę wiele, oczywiście, jeśli nasza rodzina jest duża. Główna rada nowoczesnych fotografów jest zawsze taka sama: niezależnie od tego, w jakim wieku są członkowie rodziny, którzy będą pozować do sesji zdjęciowej, unikajmy wspomnianego  „sztywnego” pozowania. Rodzinne zdjęcia mają dla nas stanowić sympatyczną pamiątkę na lata, dlatego pozując do fotografii, bądźmy uśmiechnięci i naturalni.

Rodzinna sesja plenerowa w różnych porach roku

Każda pora roku to dobry czas na sesje zdjęciowe, ponieważ każda z nich ma swój urok. Ciekawym pomysłem jest plenerowa sesja zdjęciowa, gdzie fotografie będą wyraźnie oddawały porę roku. Przykład – zima: obrzucamy się śniegiem, lepimy razem bałwana (dziadkowie też mogą!), pozujemy z sankami, nartami, zakładamy zabawne czapki z uszami zwierzaków, kolorowe wełniane szaliki; robimy sesję zdjęciową o świątecznym charakterze (choinka, prezenty, czapki Świętego Mikołaja, bożonarodzeniowe dekoracje, rozgrzany kominek). Jeśli nie mamy zbyt wiele pomysłów, poprośmy o pomoc fotografa, który z pewnością przedstawi nam kilka swoich koncepcji.

Rodzinna sesja w ciekawym miejscu i z ciekawymi przedmiotami

Jak mówi nam przedstawiciel zakładu fotograficznego Fotofinezja z Sosnowca, sesje rodzinne odbywają się w różnych miejscach, nie tylko w przydomowym zaciszu. Rodzinną sesję zdjęciową możemy wykonać na przykład nad jeziorem, w lesie, ulubionym zielonym parku, w parku rozrywki, czy w zoo. Możemy wybrać się też na sesję do miasta, pozować na rynku, w ulubionych uliczkach, czy w cukierni, w której często robimy zakupy. Zdjęcia możemy urozmaicać ciekawymi gadżetami i przedmiotami, czy przebraniami. Mogą to być zabawki naszych dzieci, rodzinne pamiątki, czy przedmioty związane z naszą pasją (na przykład rowery, jeśli lubimy rodzinne wycieczki na dwóch kółkach, czy stroje do sztuk walki, jeśli takie trenujemy).

Rozwiązań jest więc mnóstwo dlatego, zanim zdecydujemy się na rodzinną sesję zdjęciową, ciekawym pomysłem jest przygotowanie sobie wcześniej tzw. mapy myśli. Wypiszmy wszystko, co kojarzy nam się z naszą rodziną i spróbujmy stworzyć z tych skojarzeń swoją koncepcję sesji.

[avg] ([per]) [total] vote[s]