Myjnia samochodowa to dzisiaj znacznie więcej, niż miejsce, w którym mycie auta jest krótkie i powierzchowne. Nowoczesne firmy z tej branży specjalizują się bowiem w kompleksowej pielęgnacji samochodów i świadczą usługi łączące w sobie działania z zakresu czyszczenia, impregnacji oraz konserwacji auta zarówno z zewnątrz, jak i w środku. Którymi pakietami oferowanymi przez myjnie samochodowe warto się zainteresować?

Kompleksowe mycie i sprzątanie aut

Czyszczenie auta z zewnątrz to wciąż podstawowa usługa oferowana przez myjnie samochodowe. Dzisiaj jednak renomowane firmy prowadzą działalność w zakresie auto detailingu i specjalizują się w ręcznym myciu, które daje lepsze rezultaty w porównaniu do czyszczenia samochodu na automatycznej myjni portalowej lub tunelowej, gdzie nie dość, że efekty często pozostawiają wiele do życzenia, to dodatkowo istnieje ryzyko uszkodzenia karoserii przez twarde szczotki. Profesjonalne myjnie ręczne zapewniają dostęp do wysokiej jakości narzędzi i preparatów do pielęgnacji auta, dobierając je do indywidualnych potrzeb i specyfiki danego pojazdu. Dzięki temu zyskujemy pewność, że auto będzie dokładnie wyczyszczone i zadbane, tym bardziej, jeśli wybierzemy kompleksowy pakiet usług. Oprócz ręcznego mycia nadwozia może on obejmować sprzątanie wnętrza, w tym mycie dywaników, czyszczenie szyb, lusterek, a także plastikowych elementów w aucie oraz deski rozdzielczej. Taki pakiet może również zostać uzupełniony o nałożenie hydrowosku bądź twardego wosku ręcznego.

Pranie tapicerki

Kolejną usługą, z której chętnie korzystamy na myjniach samochodowych, jest czyszczenie wnętrza ze szczególnym uwzględnieniem prania materiałów tapicerowanych. Jeśli zależy nam, aby wnętrze pojazdu dosłownie lśniło, warto skorzystać z pakietu obejmującego pranie poszczególnych elementów, nie tylko foteli, ale też boczków i podsufitek, a także mycie podłogi i bagażnika. Możliwe jest też jeszcze szerzej zakrojone działanie myjni samochodowej. Przykładowo Myjnia Estyma z Lublina oferuje pakiety prania, ale też sprzątania i suszenia wnętrza pojazdu w połączeniu z usługami mycia z zewnątrz i woskowania.

Pakiety specjalne

Ciekawą opcją w ofercie nowoczesnych myjni samochodowych jest przygotowanie samochodu do sprzedaży. To specjalne pakiety adresowane do osób, które chcą podnieść wartość auta i szybciej znaleźć na nie kupca. W tym celu przeprowadza się nie tylko kompleksowe czyszczenie samochodu, ale również pranie wnętrza oraz korektę lakieru. Warto również wspomnieć o usługach przeznaczonych dla właścicieli nowych aut. Tu pakiet może obejmować impregnację elementów wnętrza oraz konserwację lakieru, np. zabezpieczenie powłoką ceramiczną. Jeśli więc zależy nam na profesjonalnej pielęgnacji samochodu, warto zainteresować się pakietami usług oferowanych przez myjnie ręczne.

Rate this post