Wyglądają stylowo, są gwarancją największej stabilności i unowocześniają każdy mebel. Chociaż się wydaje, że to tak drobne i niepozorne elementy, są niezastąpione w mieszkaniach, obiektach użytku publicznego i przede wszystkim w biurach. Podnoszą komfort i umożliwiają skuteczne pozycjonowanie biurek, foteli, komód, szafek… Mowa o stopkach meblowych.  Jakie jeszcze mają zalety i jak się sprawdzą u Ciebie?

Stopki meblowe – dlaczego są tak popularne?

Nie każdy zwraca uwagę na niepozornie wyglądające elementy mebli, które mają kluczowy wpływ na estetykę, stylistykę i funkcjonalność. Właśnie do nich należą stopki meblowe – stosowane nie tylko w przypadku szaf i foteli.

Stopki tego typu mogą występować w różnych wersjach – najpopularniejsze są drewniane i metalowe. Ponadto bez problemu znajdziesz modele stałe bądź regulowane. Ze względu na swoją wszechstronność stopki meblowe wiodą prym w domach, mieszkaniach, biurach, gabinetach, a nawet restauracjach, hotelach i innych obiektach użytku publicznego. Mogą być kwadratowe, okrągłe, trójkątne oraz przyjmować jeszcze inne kształty. Co ciekawe, spotkasz je w przeróżnych kolorach, a największą popularnością się cieszą czarne modele.

Stopki zazwyczaj mają prostą formę. Dzięki temu wpasowują się w każdy styl – w tym nowoczesny, industrialny, rustykalny czy tradycyjny. Drobne elementy są estetycznym wykończeniem każdego pomieszczenia.

Jakie są zalety stopek meblowych?

Stopki meblowe są bardzo odporne na nacisk, uszkodzenia i znaczne obciążenia. Są nadzwyczaj łatwe w montażu – możesz samodzielnie wyposażyć meble w te solidne i stylowe elementy. Poza tym:

  • zapewniają stabilność wszystkim meblom,
  • są dostępne w wielu tworzywach i wariantach kolorystycznych,
  • ich wielkość, wymiary i kształt dobierzesz do własnych preferencji,
  • pozycjonują meble – ustalisz ich wysokość według potrzeb,
  • są bardzo korzystne cenowo – nierzadko kosztują około 30-50 zł.

Jak mówi specjalista z firmy Stawik Andrzej  Wytwarzanie Artykułów z Tworzyw Sztucznych,  stopki meblowe to najkorzystniejsze rozwiązanie do wszystkich mebli, które nie są wyposażone w funkcje regulacji. Ponadto ułatwiają sprzątanie – kurz i zabrudzenia przestają być tak problematyczne.

Warto się zaopatrywać w stopki meblowe u renomowanych producentów, którzy mają bogaty asortyment. Produkty powinny być solidne, wytrzymałe i łatwe w montażu. Poza tym nierzadko w ofercie spotkasz też inne akcesoria meblowe, takie jak zawiasy, kółka lub rolki.

Rate this post