Kotły centralnego ogrzewania starszych generacji trudno nazwać wygodnymi w użyciu. Opał musiał być regularnie dokładany, co wymuszało schodzenie do piwnicy czy kotłowni nawet kilka razy w ciągu dnia. Nowoczesne kotły na pellet z zasobnikiem rozwiązują ten problem i pozwalają cieszyć się ciepłem, nie angażując przy tym czasu i uwagi domowników. Przyjrzyjmy się bliżej tym urządzeniom grzewczym.

Kotły z zasobnikiem – nowoczesne ogrzewanie

Najnowsze rozwiązania w zakresie centralnego ogrzewania łączą komfort bezobsługowego użytkowania z ochroną środowiska. Najlepszym tego przykładem są kotły na pellet. O przybliżenie ich najważniejszych cech poprosiliśmy specjalistę z firmy Pellux:

Nasze kotły na pellet spełniają wymagania Dyrektywy Ecodesign, co oznacza, że są bezpieczne dla środowiska – emitują naprawdę niewiele spalin. Pellet jest spalany bardzo wydajnie, co zwiększa oszczędności finansowe. Praca kotła jest zautomatyzowana. Jedyne, o czym powinien pamiętać użytkownik, to napełnianie zasobnika. Rozpalanie, dokładanie paliwa i wygaszanie ognia odbywa się automatycznie i można je zaprogramować tak, aby jeszcze więcej zaoszczędzić oraz cieszyć się idealną temperaturą w domu. Co więcej, sterowanie kotłem jest możliwe z każdego miejsca na świecie. Umożliwia to aplikacja na smartfon. Tak wygląda nowoczesne ogrzewanie!

Ile pelletu mieści zasobnik? Najmniejszy ma pojemność 200 litrów, największy aż 500 litrów. Rozmiar zasobnika może być dostosowywany do intensywności użytkowania kotła, jego mocy oraz tego, ile miejsca chcemy przeznaczyć na urządzenie grzewcze.

Zasobniki współpracują z podajnikami pelletu, które również łatwo dobrać do możliwości i potrzeb użytkowników kotła. Podajniki zwiększają wygodę korzystania z urządzenia grzewczego – to one sprawiają, że domownicy nie muszą w ogóle pamiętać o dosypywaniu paliwa do kotła.

Zalety kotłów z zasobnikiem

Korzyści płynące z wymiany kotła na taki wyposażony w zasobnik i podajnik są niepodważalne:

  • Oszczędność czasu – nie tracimy go na rozpalanie, dosypywanie paliwa i wygaszanie ognia w kotle.
  • Oszczędność wysiłku – dosypywanie paliwa do kotłów starszych generacji jest uciążliwe, w przypadku węgla mało higieniczne, i wymaga nieco krzepy. Osoby, które korzystają z kotłów z zasobnikami, użytkują je bez codziennego trudu.
  • Zdalna obsługa – kotły na pellet to urządzenia, w których wykorzystano najnowsze technologie. Pozwalają one zarządzać pracą kotła z każdego miejsca z dostępem do Internetu. Nie trzeba być w domu, żeby obsługiwać kocioł na pellet!
  • Czystość i estetyka – zasobnik to dobre miejsce na ukrycie znacznej części opału i utrzymanie kotłowni w idealnym porządku, a także zaoszczędzenie przestrzeni.

Co z tego wynika? Prosty wniosek! Jeśli już wymieniać kocioł centralnego ogrzewania, to tylko na taki z podajnikiem. Wpłynie to pozytywnie nie tylko na stan portfela, ale też komfort codziennego życia.

[avg] ([per]) [total] vote[s]