Kartonowe pudła są niezbędnym elementem wyposażenia każdego domu. Mogą być niezastąpione podczas przeprowadzki czy robienia domowych porządków. Na rynku dostępne są kartonowe opakowania o różnym kształcie i wielkości, dzięki czemu łatwo można dobrać odpowiednie kartony, które będą w danym momencie potrzebne. Jednym z najpopularniejszych typów są kartony klapowe, wyróżniające się dużą wytrzymałością. Jak są skonstruowane kartony klapowe?

Konstrukcja kartonów klapowych

Kartony klapowe produkuje się z ekologicznego surowca, który jest łatwy do przetworzenia. Zazwyczaj można zakupić je w płaskiej formie, aby później móc złożyć przy użyciu taśmy. Tego typu kartony są najczęściej wykonane z kilkuwarstwowej falistej tektury. Rodzaj tektury może w znacznym stopniu wpłynąć na jakość i trwałość wyprodukowanych opakowań. Kartony klapowe posiadają górne oraz dolne klapy. Pomimo tego, że najczęściej można spotkać je w formie do złożenia, to na rynku dostępne są również opakowania kartonowe z jednej części, z zszytymi bądź sklejonymi brzegami. Aby karton klapowy był gotowy do użycia, należy rozłożyć, a następnie zamknąć wszystkie klapy.

Kartony klapowe – jakie są ich zalety?

Kartony klapowe są bardzo chętnie wybierane przez wiele osób ze względu na wiele możliwości ich zastosowania. Niewątpliwie wyróżnia je nie tylko duża funkcjonalność, ale także dobra wytrzymałość i niska cena. Odporne na uszkodzenia kartony klapowe oferuje m.in. producent opakowań tekturowych K&T PAK. Tego typu kartony można bardzo łatwo przechowywać, ponieważ zajmują niewiele miejsca. Ponadto ich konstrukcja umożliwia wygodne i szybkie składanie oraz łatwe otwieranie. Ogromną zaletą kartonów klapowych jest możliwość wielokrotnego użycia. Dzięki temu nie wpływają negatywnie na środowisko i mogą zostać przetworzone. Dodatkowo doskonale amortyzują wszystkie przedmioty, które się w nich transportuje.

Najczęstsze zastosowania kartonów klapowych

Kartony klapowe można łatwo transportować, dzięki czemu stały się idealnym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy trzeba wysłać paczkę. Z tego względu korzysta z nich wiele sklepów internetowych. Stanowią także niezbędny element podczas przeprowadzek. Można spakować do nich wiele przedmiotów i mieć pewność, że nie zostaną uszkodzone. Ponadto kartonów klapowych można użyć do przechowywania rzeczy w domu lub biurze, jeśli chcemy zachować porządek. Kartony klapowe charakteryzują się uniwersalnością i dobrą wytrzymałością. Zdecydowanie warto na nie postawić w przypadku transportu bądź przechowywania rzeczy.