Ogrodzenie, mimo że teoretycznie stanowi tylko element małej architektury, to w pierwszej kolejności na bramę zwracają uwagę odwiedzający. Jakimi cechami powinno odznaczać się idealne ogrodzenie posesji? Jakie funkcje powinno spełniać i co decyduje o wyborze producenta ogrodzeń? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami, dotyczącymi ogrodzeń stalowych i nie tylko.

Ogrodzenie domu lub działki – estetyka i wymogi

Dobre ogrodzenie posesji powinno współgrać z całą aranżacją terenu. Wraz z takimi elementami jak brama (przesuwna lub skrzydłowa) to właśnie ogrodzenie stanowi jakby wizytówkę posesji i dlatego istotny jest mądry wybór, zarówno samego ogrodzenia, jak i producenta.

Styl architektoniczny zabudowań na terenie działki bądź domu powinien być pierwszą rzeczą, na którą zwracamy uwagę przy wyborze ogrodzenia.

Warto pamiętać, że nasza konstrukcja powinna spełniać warunki miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, uwzględniając takie elementy jak wysokość czy kształt ogrodzenia, a także inne ewentualne wymagania – mówi fachowiec ze specjalistycznej wytwórni elementów stalowych Janmar PU.

Ogrodzenia ze stali nierdzewnej – inwestycja na lata

Nasze ogrodzenie powinno spełniać wymogi, jakie stawia przed nim charakterystyczny dla Polski klimat – zmiany temperatury, opady śniegu i deszczu, a także spaliny. Wszystko to przemawia za zdecydowaniem się na ogrodzenie metalowe, wykonane ze stali zabezpieczonej przed korozją i zabrudzeniami, które może wywoływać emisja dwutlenku węgla. Pokrycie ogrodzenia warstwą antykorozyjną należy wcześniej ustalić ze sprzedawcą, na etapie przygotowywania takiego ogrodzenia. Ogrodzenia stalowe odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, skutecznie stawiając opór nie tylko niekorzystnym warunkom pogodowym, ale też utrudniając dostanie się na teren posesji osób niepożądanych.

Ogrodzenie metalowe posiada dodatkowo jeszcze jedną ważną cechę – możliwość dopasowania kształtu i wzornictwa do indywidualnych potrzeb klienta. Tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na bogate zdobienia i fantazyjną ornamentykę, czy jednak na proste i minimalistyczne rozwiązanie. Pamiętajmy, że nasza decyzja w tej kwestii, jakkolwiek indywidualna, powinna również uwzględniać estetykę otoczenia – ogrodu, garażu czy wreszcie samej posesji, bo przecież wytrzymałe ogrodzenie ze stali nierdzewnej stanowi inwestycję na wiele lat.