Osoby, które decydują się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym, nie muszą godzić się na żadne kompromisy. Restrykcyjne przepisy unijne wymuszają na deweloperach zachowanie najwyższych standardów jakości podczas budowy, zaś duża konkurencja skłania do tworzenia budynków nie tylko bezpiecznych, wygodnych i oszczędnych w utrzymaniu, ale też atrakcyjnych wizualnie.

Podczas poszukiwań nowego mieszkania większość inwestorów koncentruje się na kryteriach takich jak jego lokalizacja, metraż i rozkład. Oczywiście, wszystkie te elementy przekładają się na komfort życia w danym miejscu, jednak nie mniej ważne jest otoczenie budynku. Sposób zagospodarowania części wspólnych osiedla przekłada się przecież na codzienną wygodę i samopoczucie mieszkańców.

Twoje miejsce na świecie

Osiedla z wielkiej płyty, które powstawały masowo w II. połowie XX wieku, projektowano z myślą o zapewnieniu miejsca do życia jak największej ilości ludzi. Realizacja tego głównego celu często wymuszała rezygnację z poczucia prywatności mieszkańców, a niemal zawsze – z estetyki budynków. Nowoczesne osiedla w niczym nie przypominają pozbawionych stylu bloków. Wznoszone obecnie budynki mają nie tylko zapewnić swoim mieszkańcom schronienie, ale też zaspokajać ich inne potrzeby, w tym prywatności, przestrzeni i piękna.

Projektując nasze inwestycje, staramy się tworzyć osiedla, w których sami chcielibyśmy mieszkać. Naszym celem jest kreowanie przestrzeni przyjaznych dla mieszkańców, miejsc, do których będą chcieli wracać i z pracy, i z najbardziej udanych wakacji. Ta sama idea przyświeca nam podczas budowania osiedli domów jednorodzinnych, bliźniaków i szeregowców, a także budynków wielorodzinnych – mówi przedstawiciel Marcopolo Development.

Niewysoka zabudowa, starannie wykonana mała architektura, eleganckie elewacje i dużo zieleni to najbardziej charakterystyczne i najłatwiej dostrzegalne cechy nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Niewielka ilość pięter w nowych blokach zapobiega wrażeniu ciasnoty i tłoku, zaś piękne otoczenie budynków zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Pozytywne wrażenie sprawia uporządkowany rozkład najważniejszych przestrzeni publicznych na osiedlu, a więc placów zabaw, skwerów i parkingów.

Osiedle dla każdego

Najważniejszym kryterium oceny osiedla mieszkaniowego jest oczywiście wygoda wszystkich mieszkańców, bez względu na ich wiek, kondycję fizyczną i stan zdrowia. Nowoczesne budynki mieszkaniowe powinny więc – bez względu na ilość pięter – zawsze posiadać widny i podjazdy dla wózków. Szerokość chodników oraz ilość dostępnych miejsc na parkingach i w garażach podziemnych powinna być wystarczająca, by zapobiegać sytuacjom, w których samochody zabierają pieszym miejsce na chodnikach. Osiedle mieszkaniowe powinno też być w miarę możliwości samowystarczalne. Dla mieszkańców najważniejsza jest bliskość punktów handlowo-usługowych, szkół i przychodni zdrowia, które najczęściej powstają w lokalach parterowych budynków wielorodzinnych.

Poszukując nowego mieszkania w okolicach Poznania, warto zwrócić uwagę na lokale dostępne na nowym osiedlu Corner Park w Śremie. Kompleks dziewięciu budynków mieszkalnych, połączonych przemyślaną komunikacją wewnętrzną spełnia wszystkie z wymienionych wyżej założeń, dzięki czemu doskonale wpisuje się w ideę nowoczesnych, przyjaznych mieszkańcom i po prostu dobrych do życia osiedli mieszkaniowych.

[avg] ([per]) [total] vote[s]