Prawie każdy marzy o domu – własnym miejscu na ziemi, gdzie czuje się swobodnie i jest u siebie. Im dłużej myślimy o tym, jak miałoby ono wyglądać, tym bardziej klarowna wizja się rodzi. W tym tekście zastanowimy się, jakie cechy sprawiają, że dom jest perfekcyjny, a także sprawdzimy, czy realizacja tych założeń jest możliwa. Jaki powinien być dom idealny?

Konstrukcja i wnętrze idealnego domu

Na pytanie postawione na początku nie ma jednej dobrej odpowiedzi, ponieważ każdy ma nieco inne oczekiwania i potrzeby. Są jednak pewne elementy, które większość z nas widzi w swoim domu marzeń i stara się wprowadzić je w życie na etapie planowania i budowy.

To, co szczególnie pociąga nas w wizji własnego domu, to komfort i atmosfera prywatności – coś czego brakuje osobom mieszkającym w blokach – mówi w rozmowie z nami przedstawiciel Osiedla Nowy Horyzont w Kobylance.

Dom marzeń jest przestronny i komfortowy, ale jednocześnie przytulny. Dokładnie zaizolowany i wyciszony staje się ostoją i miejscem prawdziwego relaksu. Życie w nim jest tanie dzięki nowoczesnym energooszczędnym rozwiązaniem. Usytuowanie i rozkład pomieszczeń sprawiają, że każdy z domowników może cieszyć się pięknym światłem dziennym i swobodą oraz prywatnością. Podpiwniczenie i garaż sprawiają, że przechowywanie przestaje być problemem, a w części mieszkalnej łatwo utrzymać porządek. Dom idealny jest wykonany z wysokiej jakości surowców bezpiecznych dla zdrowia, dzięki którym będzie stał długie lata, a jego konserwacja i remonty nie pochłoną majątku.

Na zewnątrz idealnego domu

Istotne jest także otoczenie. Dobre miejsce na dom jest pełne zieleni. Działki nie są klaustrofobicznie ciasne, lecz przestronne, dzięki czemu każdy może cieszyć się własnym ogródkiem. Można uprawiać w nim nawet warzywa, ponieważ miejskie zanieczyszczenia są na tyle daleko, że można o nich zapomnieć.

Jednocześnie w pobliżu znajdują się wszystkie niezbędne placówki. Żłobki, przedszkola, szkoły, apteki, ośrodki zdrowia, urzędy pocztowe, kościoły i węzły komunikacyjne są na tyle blisko, że w każdej chwili możemy wyrwać się do świata i zaznać nieco rozrywki, szybko załatwić sprawę lub zapewnić sobie komfort na co dzień, unikając dalekich tras i korków np. podczas odwożenia dzieci do szkoły.

Piękne tereny wokół sprzyjają wyciszeniu i rekreacji. Bliskość lasów i akwenów sprawia, że spacery z psem staną się prawdziwą przyjemnością nie tylko dla czworonoga. Pojęcie weekendowych wypadów za miasto przestanie istnieć – mając tuż za oknem las i jezioro można je organizować nie tylko w weekendy, ale codziennie.

Tagi: