Samochód to jeden z najbardziej ułatwiających życie wynalazków. Niestety, nie zawsze mamy sposobność skorzystania z własnego pojazdu i musimy się posiłkować usługami wypożyczalni aut. Po czym poznać, że trafiliśmy na dobrą wypożyczalnię samochodów? Przedstawiamy cechy, które powinny charakteryzować tego typu usługi. Czego można oczekiwać od dobrej wypożyczalni?

Co powinna oferować każda wypożyczalnia samochodów?

Wynajmowanie samochodów staje się coraz bardziej popularne, stąd pojawia się coraz więcej wypożyczalni. Starają się one konkurować na wielu polach: nie tylko cenowo, ale też pod względem jakości świadczonych usług. Czego powinniśmy oczekiwać od wypożyczalni samochodów? Zapytaliśmy o to w sieciowej wypożyczalni Abacus Car Rental:

– Obecnie od przyzwoitej wypożyczalni można wymagać przede wszystkim szerokiego wyboru aut różnych typów i klas. Ważny jest szeroki przedział cenowy, bo czasem klient potrzebuje bardzo ekonomicznego rozwiązania na już. Kluczowa jest też dostępność pojazdów. Dla nikogo nie może zabraknąć auta! Rozbudowana flota jest warunkiem wysokiej jakości usług. Bez tego ani najniższa cena, ani doskonała obsługa klienta na nic się nie zdają.

Co jeszcze można zaliczyć do podstawowych elementów składających się na porządną wypożyczalnię samochodów? Obecnie standardem powinna być – niestety, nie zawsze jeszcze jest – możliwość podstawienia klientowi auta w wybrane przez niego miejsce.

Czego można oczekiwać od dobrej wypożyczalni samochodów?

Dla wielu z nas przeciętność to za mało. Przyjrzyjmy się więc temu, czego możemy oczekiwać od najlepszych wypożyczalni.

Możemy obecnie obserwować rozwój sieciowych wypożyczalni samochodów. Zasada ich działania jest nieco inna niż w przypadku wypożyczalni ulokowanych w jednym obiekcie – korzystniejsza dla wynajmującego. W wypożyczalniach sieciowych pojazdy mogą krążyć między poszczególnymi punktami. Oznacza to, że wynajmujemy auto w jednym mieście, a zwracamy w innym, choćby i na drugim końcu Polski.

Dobra wypożyczalnia samochodów stara się dopasować do potrzeb klientów. Oznacza to elastyczne terminy najmu. W przywoływanej wypożyczalni Abacus sięgają one od jednego dnia do kilku lat. Klient nie ma się też martwić o samochód, który wypożycza, szczególnie jeżeli będzie nim jeździł dłuższy czas. Powinien on być jak najlepiej ubezpieczony. Nie tylko OC, ale też assistance czy ubezpieczenie zagraniczne, także dla pasażerów, pozwolą poczuć się bezpiecznie. Po stronie wypożyczalni powinny pozostawać też wszelkie naprawy czy np. wymiana opon. Wynajmujemy przecież samochód, a nie obowiązki z nim związane!

Wreszcie jednym z wyznaczników dobrej wypożyczalni jest przejrzystość zasad. Czytelnie skonstruowana umowa, minimum formalności i możliwość rezerwacji online to duże atuty.