Środowisko pracy ma ogromny wpływ na jej jakość i wydajność. Osoby pracujące w miejscu jasnym, estetycznie urządzonym, umożliwiającym skupienie i dostosowanym do indywidualnych potrzeb są bardziej zadowolone i stają się najcenniejszym kapitałem firmy. Elementem podnoszącym komfort pracy jest biurko z elektryczną regulacją wysokości. Dlaczego warto rozważyć taki zakup?

Biurko z elektryczną regulacją wysokości – jak to działa?

Standardowe biurko składa się z blatu i stelaża. Blat jest zawsze na jednej wysokości, najczęściej jest też zupełnie poziomy. A przecież każdy z nas jest innego wzrostu i ma nieco inną budowę ciała! Standardowe biurko będzie wygodnym miejscem pracy tylko dla nielicznych.

Biurka z elektryczną regulacją wysokości mają bardziej skomplikowaną budowę – mówi specjalista z Furniko Concept. – My proponujemy systemy T-Round i T-Square. Cechują się one stelażami w kształcie litery T, których przekroje są odpowiednio: okrągłe i kwadratowe. Udostępniamy modele bez regulacji wysokości blatu, regulowane manualnie albo elektrycznie. Te ostatnie są szczególnie godne polecenia z uwagi na ogromną wygodę. Zakres regulacji to aż 20 centymetrów!

W przypadku sterowania elektrycznego instalacja jest dyskretnie ukryta, zupełnie niewidoczna z zewnątrz. Nie przeszkadza też osobie pracującej przy biurku. Zmiana wysokości zajmuje kilka sekund i nie wymaga żadnego wysiłku.

Zalety korzystania z biurek z elektryczną regulacją wysokości

Przebywanie wiele godzin w jednej pozycji, choćby najwygodniejszej, nie sprzyja zdrowiu. We znaki zaczyna dawać się kręgosłup. Pracownik wierci się w poszukiwaniu wygodniejszej pozycji przy biurku, zamiast skupić się na swoich obowiązkach. Koncentracja spada. Mogą pojawiać się bóle głowy i karku. To wszystko przekłada się na niższą jakość i wydajność pracy, a także mniej satysfakcji osób zatrudnionych.

Biurko z regulowaną wysokością pozwala pracować wygodnie przez wiele godzin. Wspomniane wyżej modele umożliwiają zarówno pracę na siedząco, jak i na stojąco. Ta druga opcja zdobywa coraz więcej zwolenników. Możliwość rozprostowania nóg sprzyja dobremu samopoczuciu, pozwala utrzymać pełne skupienie, a pracownikowi daje większe poczucie swobody, co z pewnością przełoży się na lepsze wyniki jego działań.

Biurka z elektryczną regulacją wysokości sprawdzą się też wszędzie tam, gdzie stanowiska nie są stale przypisane do pracowników. Jeśli biuro działa w systemie zmianowym albo przewijają się przez nie np. freelancerzy bądź osoby pracujące w trybie co-workingu, elektryczna regulacja wysokości pozwoli dostosować wyposażenie do każdego, kto zawita w Twojej przestrzeni.