Bezpieczeństwo na osiedlu jest bardzo istotne, więc jeśli jesteś osobą odpowiedzialną za nie, powinieneś się zastanowić, co zrobić, aby mieszkańcy czuli się komfortowo. Niestety bardzo często zdarzają się włamania, kradzieże i inne akty wandalizmu, przez co ludzie mogą się obawiać o własne zdrowie, a nawet życie oraz swoje mienie. W poniższym artykule przedstawiamy sprawdzone sposoby, zwiększające bezpieczeństwo na osiedlu.

Najważniejszym zabezpieczeniem osiedla jest oczywiście ogrodzenie. Odstrasza ono potencjalnych złodziei, tym samym zapewniając bezpieczeństwo mieszkańcom. Ten sposób okazuje się bardzo skuteczny, ponieważ działa nie tylko fizycznie, ale również psychologicznie. Wskazuje ono bowiem na to, że osiedle jest chronione, a dostęp do niego utrudniony. O kolejnym sposobie zabezpieczenia mówi doradca klienta pracujący w agencji ochrony Securitas:

Obiekty mieszkalne typu osiedla preferują rozwiązania zdalne i automatyczne. Zdalne sczytywanie tablic rejestracyjnych pozwala na automatyczny wjazd pojazdów zdefiniowanych jako uprawnionych, a zdalne połączenia głosowe umożliwiają na zezwolenie wjazdu pojazdów incydentalnie pojawiających się na terenie osiedla. Takie rozwiązania są znacznie skuteczniejsze od ochrony fizycznej.

Wspomniany szlaban otwiera się wyłącznie w momencie automatycznego rozpoznania tablicy rejestracyjnej, która wcześniej została zarejestrowana w systemie. Ten sposób umożliwia skuteczne rozpoznawanie samochodów, które rzeczywiście mają prawo wjechać na dany teren. Poza tym cały czas ma miejsce kontrola wjeżdżających i wyjeżdżających aut, co może okazać się pomocne w razie włamania czy kradzieży.

Całodobowe monitorowanie osiedla

Bardzo dobrym pomysłem w celu ochrony osiedla jest nawiązanie współpracy z firmą ochroniarską. Jej wybór ma duże znaczenie – warto się kierować przede wszystkim doświadczeniem oraz wiedzą pracowników. Ochrona fizyczna zapewnia kontrolę danego miejsca nawet przez całą dobę, w zależności od potrzeb. Dzięki temu istnieje możliwość stałego sprawdzania osób, które wchodzą i wychodzą z osiedla. Jak wspomnieliśmy, ochrona fizyczna nie zawsze jest w stanie dostrzec niepokojące szczegóły w zachowaniu ludzi. Dlatego świetną propozycję stanowi wsparcie takiej ochrony zabezpieczeniem w postaci monitoringu. Ten sposób jak najbardziej zwiększa bezpieczeństwo na osiedlu.

Profesjonalny wideo monitoring pozwala na rejestrację obrazu w wysokiej rozdzielczości, co umożliwia nie tylko kontrolowanie osób wchodzących na osiedle, ale również ich identyfikację w razie potrzeby. Niektóre sprzęty wyposażone są również w mikrofony, dzięki czemu umożliwiają rejestrację dźwięku. Zaawansowane technologicznie kamery zapewniają dokładny obraz oraz dźwięk. Podczas ich montażu należy się upewnić, czy obejmują cały teren. Najważniejsze jest ich zamocowanie w pobliżu wjazdu na osiedle, wejść do klatek schodowych, wind oraz garaży. Warto objąć nimi również cały parking zewnętrzny, jeśli jest taka możliwość. Wideo monitoring chroni bowiem nie tylko życie i zdrowie osób, ale również mienie, czyli m.in. samochody pozostawione na osiedlu. Obecność kamer zwiększa ich bezpieczeństwo, ponieważ powstrzymuje wandali przed kradzieżą lub zniszczeniem. Nawet jeśli dojdzie do uszkodzenia mienia, dzięki monitoringowi łatwiejsze będzie namierzenie sprawców.

Rate this post