Chociaż Polacy pokochali podróże samolotem, duża część z nas nadal preferuje wyjazdy na wycieczki autokarem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala zobaczyć więcej na trasie wycieczki, a w porównaniu do jazdy własnym autem, daje nam większą możliwość odpoczynku w trakcie podróży. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto wybrać się na wycieczkę autokarem.

Wspomnienia starych, wysłużonych PKSów, możemy już odłożyć między bajki. Dzisiejsze floty autokarów to nowoczesne, komfortowe pojazdy, wyposażone w wiele udogodnień dla pasażera. Jeśli nadal wydaje ci się, że własne auto lub samolot to najlepszy sposób komunikacji, sprawdź, dlaczego nastąpmy razem, udając się na wakacyjną wycieczkę, warto wybrać autokar.

Komfort

Podróżowanie autokarem jest obecnie bardzo komfortowym środkiem przemieszczania się. Nie tylko zdejmuje z nas ciężar odpowiedzialności za przebieg podróży, w przypadku, gdy my byśmy byli kierowcą, ale także jest bardzo wygodne. Autokary wyposażone są bowiem w szereg udogodnień dla pasażera, takich jak klimatyzacja, wygodne fotele, miejsca na bagaż podręczny, ogrzewanie z indywidualnymi nawiewami czy telewizor z DVD. W każdym pojeździe znajduje się toaleta, radio oraz coraz częściej darmowe WiFi, a także bar. Nowoczesną i luksusową flotą autokarów dysponuje na przykład firma transportowa EMKA TRANS, oferująca transport turystyczny, a także możliwość wynajmu pojazdu.

Gdzie samolot nie dotrze

Podróżowanie autokarem na wycieczkę stwarza nie tylko możliwość obejrzenia i dodatkowego zwiedzenia po drodze wielu ciekawych miejsc czy podziwiania widoków zza szyby pojazdu, lecz również dotarcia tam, gdzie nie dotarlibyśmy samolotem. Podróżując autokarem zwiedzamy świat, a postoje w atrakcyjnych lokalizacjach sprawią, że z takiej wycieczki przywieziemy znacznie więcej wspomnień, niż z krótkiego lotu samolotem.

Cena gra rolę

Kolejnym plusem podróżowania autokarem na wycieczki jest atrakcyjna cena biletów. Na promocyjne bilety samolotowe często musimy polować tygodniami i nieustannie przeglądać oferty. Decydując się na podróż autokarem mamy gwarancję niskiej ceny, niezależnie od tego, kiedy wykupimy bilet. I chociaż taka podróż nadal pozostaje dłuższa niż podróż samolotem czy własnym autem, wiele firm przewozowych wychodzi naprzeciw potrzebom klientów, oferując opcję ekspresowych połączeń.

Swoboda wyboru

Za wyborem autokaru jako środka transportu na wycieczkę przemawia także większa swoboda w wyborze miejsca docelowego oraz możliwość takiego zorganizowania całej wycieczki, by jej cel znalazł się jak najbliżej miejsca zakwaterowania. Warto zdać sobie sprawę, iż przeloty na trasach między Polską, a wieloma krajami europejskimi realizowane są głównie do największych miast, autokarem natomiast dotrzemy nie tylko do europejskich stolic, ale równie ciekawych mniejszych miast i miasteczek naszych sąsiadów.

[avg] ([per]) [total] vote[s]