Wybierając się na rodzinne wczasy, warto zaplanować pobyt w miejscu, w którego oferta przewiduje liczne atrakcje i udogodnienia zaprojektowane z myślą o najmłodszych. Dzięki temu rodzice zyskają pewność, że ich pociechy nie będą się nudzić, co pozwoli im samym zaznać więcej spokoju, a więc też lepiej wypocząć. Dobre ośrodki proponują w tym zakresie rozwiązania gwarantujące nie tylko świetną zabawę, ale i bezpieczeństwo dzieci.

Świetnym przykładem ilustrującym to, czego można się spodziewać, jest położony na Podhalu Borowy Dwór, gdzie powstało Centrum Dziecka „Borowa Dolina”. Jest to nic innego, jak sala zabaw wyposażona w nowoczesny figloraj, ale też pełna zabawek posiadających niezbędne atesty i certyfikaty potwierdzające, że nie stwarzają one żadnego ryzyka dla zdrowia maluchów.

Dzieci mają więc możliwość spróbowania nowych rzeczy tudzież rozwinięcia wielu umiejętności (np. manualnych), ale przede wszystkim beztroskiej zabawy z rówieśnikami. Gdy są nią zajęte, ich rodzice mają okazję równie beztrosko wypocząć w pobliskiej strefie SPA czy kręgielni, skąd w każdej chwili mogą rzucić okiem na swoje pociechy.

Wyposażenie pokoju

Rezerwując nocleg na wczasy z małymi dziećmi, warto upewnić się, że dany obiekt oferuje nie tylko salę zabaw, ale także udogodnienia w postaci chociażby plastikowych wanienek czy łóżeczek turystycznych. Znaczenie może mieć też pościel antyalergiczna czy telewizor z dostępem do kanałów z bajkami, który potrafi okazać się nieocenionym „wsparciem w podbramkowych sytuacjach”, gdy trzeba np. odwrócić uwagę dziecka lub czymś chwilowo je zająć.

Okoliczne atrakcje

Nie mniej ważne są takie czynniki jak położenie ośrodka wypoczynkowego, który powinien się znajdować w niewielkiej odległości od okolicznych atrakcji. O ile bowiem dla dorosłego pokonanie nawet paru kilometrów, by się do nich dostać, nie stanowi większego problemu, o tyle dla malucha może okazać się pewnym wyzwaniem.

Dobrze też, jeśli rzeczone atrakcje uwzględniają potrzeby i możliwości dzieci. Nieopodal wspomnianego już Borowego Dworu znajduje się choćby nowoczesny wyciąg narciarski Suche SKI, gdzie naukę jazdy ułatwia najmłodszym specjalny taśmociąg, a goście ośrodka mogą ponadto liczyć na 40-procentowy rabat. Doskonałą alternatywą, zwłaszcza w przypadku niepogody, są zaś położone jeszcze bliżej kompleksy basenów geotermalnych, gdzie miło spędzić czas może cała rodzina.

[avg] ([per]) [total] vote[s]