Sprzątanie to dla wielu osób najmniej lubiany ze wszystkich obowiązków domowych. Mimo to warto dbać o regularność w tej kwestii – dom stanie się miejscem nie tylko bardziej komfortowym, ale również bezpieczniejszym i bardziej higienicznym. Warto również poświęcić czas na dobór odpowiednich artykułów do sprzątania – wtedy utrzymanie czystości stanie się dużo łatwiejsze i może nawet nieco przyjemniejsze.

Chemia gospodarcza

Do tej kategorii zaliczamy wszelkie produkty chemiczne, przeznaczone przede wszystkim do czyszczenia powierzchni takich jak drewno, szkło, ceramika, elementy metalowe. Należy pamiętać, że środki te mają specyficzny skład, dlatego mogą być stosowane wyłącznie do określonych rodzajów powierzchni – użycie nieodpowiedniego środka może spowodować permanentne uszkodzenia czyszczonych obiektów. Przed rozpoczęciem stosowania środków chemicznych warto je również wypróbować na niewielkich, niewidocznych obszarach. W ten sposób można przekonać się, czy nie są one zbyt silne i nie powodują zmian w wyglądzie powierzchni. Chemia gospodarcza to produkty, które nie tylko pozwalają usunąć zanieczyszczenia, ale też pielęgnują powierzchnie i chronią je przed ponownym zabrudzeniem.

Ręczniki i czyściwa

Papierowe ręczniki są dobrze znane w wielu kuchniach – przy ich pomocy można łatwo i szybko usunąć mokre i tłuste plamy, wytrzeć i wypolerować myte wcześniej powierzchnie. Są dużo poręczniejsze i czystsze od tkaninowych ścierek, które po użyciu należy uprać. Alternatywnym rozwiązaniem są wykonane z włókniny lub celulozy czyściwa. Choć na pierwszy rzut oka bardzo podobne do ręczników, to odznaczają się dużo większą wytrzymałością i lepszą chłonnością. Stosowane są wszędzie tam, gdzie zwykły ręcznik nie jest wystarczający – przy ich pomocy można usuwać bardzo trudne zabrudzenia, np. smary. Wysokiej jakości czyściwa znajdziemy w ofercie firmy Linea Trade.

Mopy do podłogi

Niezbędne do utrzymania podłogi w perfekcyjnej czystości – w połączeniu z odpowiednim płynem do mycia pozwala skutecznie usunąć tłuste, zaschnięte zabrudzenia, którym nie podołał odkurzacz. Przy wyborze mopa należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego został wykonany, a także jego kształt – do wyboru są m.in. mopy sznurkowe, paskowe, płaskie. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety oraz wady jeśli chodzi o funkcjonalność i skuteczność, dlatego warto rozważyć kupno więcej niż jednego, w zależności od potrzeb.

Rate this post