Otaczający nas zapach jest niezwykle istotny, dlatego na rynku dostępnych jest mnóstwo produktów, które pomagają nam o niego zadbać. To odświeżacze, aerozole, dyfuzory, zapachowe świece, kadzidełka i patyczki, czy zapachowe kapsułki. Dostępne są zapachy kwiatowe, drzewne, ambrowe i orientalne, zapachy określane jako skórzane, składające się na przykład z drewna i tytoniu i wiele innych. Czy w związku z tym, że do produkcji zapachów wykorzystuje się wiele różnych składników, powinniśmy obawiać się alergenów w odświeżaczach?

Odświeżacze pomieszczeń, tkanin, samochodów od solidnego producenta

Odświeżaczy używamy w naszych domach, mieszkaniach, samochodach, wykorzystywane są w sklepach i centrach handlowych, by zachęcić nas do zakupów, czy w gabinetach kosmetycznych i innych, by podkreślić ich estetykę – i wielu innych miejscach. Używamy przede wszystkim odświeżaczy powietrza do pomieszczeń, odświeżaczy do samochodów, czy odświeżaczy tkanin. Czy występują w nich alergeny, które mogłyby nam zaszkodzić? – Naszym zdaniem z odświeżaczami jest podobnie jak z perfumami i kosmetykami. Jeżeli postawimy na odświeżacze solidnej marki, która gwarantuje nam produkty wysokiej jakości, zupełnie nie mamy się czego obawiać. Zapłacimy za nie dużo więcej niż za produkty z tzw. niższej półki, jednak po pierwsze nie wyrządzą nam żadnej szkody, nie spowodują podrażnienia skóry, oczu, dróg oddechowych, a po drugie ich zapach będzie się utrzymywał naprawdę długo.

Wyjątkowe odświeżacze w sprayu i kapsułkach

Zapytaliśmy specjalistów z firmy oferującej kompleksowe, innowacyjne produkty do aromatyzacji pomieszczeń, firmy Mattik z gminy Czerwonak o wskazanie przykładu wyjątkowego odświeżacza bez jakichkolwiek alergenów dostępnego w sprayu i kapsułkach. Spring Air Boudoir o zapachu English Lavender jest takim właśnie odświeżaczem. To odświeżacz w typie ziołowego, kwiatowego, ciepłego zapachu. Nuty zapachowe, jakie wskazuje producent, to: lawenda, eukaliptus, kolendra, sosna, geranium, kamfora, tonkowiec wonny (roślina pochodząca z północnej części Ameryki Południowej, której nasiona wykorzystywane są w przemyśle perfumeryjnym), mech i drewno dębowe. To odświeżacz do pomieszczeń i tkanin oraz samochodu. Odświeżacz w sprayu można aplikować na przykład na zasłony w pokoju, dywany, prześcieradła, poduszki itd. Kapsułki zapachowe w ozdobnym opakowaniu można wykorzystać na przykład w pokoju gościnnym, można je umieścić w szafie, szafce na buty, szufladzie, a nawet w torbie, czy torebce – i oczywiście również w samochodzie. To wyjątkowo praktyczne odświeżacze w typie zapachowej saszetki, które uwalniają zapach przez około 5 miesięcy.

[avg] ([per]) [total] vote[s]