Przydomowy ogródek wymaga sporo pracy, żeby utrzymać go w nienagannym stanie i uczynić miejscem przyjemnym dla oka. Niezbędne będą przy tym odpowiednie narzędzia. W dzisiejszych czasach wiele tradycyjnych przyrządów ogrodowych ma swoje odpowiedniki w sprzętach zasilanych z zainstalowanego akumulatora. Podpowiadamy, jak skompletować wyposażenie na miarę naszych potrzeb.

Czego potrzebujemy w ogródku?

Zanim udamy się na zakupy, powinniśmy zastanowić się, jakich sprzętów potrzebujemy, jakie mogą być przydatne i które są całkowicie zbędne. Same urządzenia to strzyżenia trawy to bardzo rozbudowana kategoria, w której obok zwykłych kosiarek znajdziemy również kosy, podkaszarki i elektryczne nożyce. Czy jest sens kupować je wszystkie?

Zdecydowanie nie, bowiem każdy ogród jest inny i to, co przyda się w jednym może być kompletnie nieprzydatne w drugim – mówi przedstawiciel sklepu internetowego CTN24.pl – Kosiarki służą do regularnego, równego przystrzygania trawnika na całej jego powierzchni. Kosy to urządzenia, których używa się tam, gdzie nie ma potrzeby zachowywać precyzji, a trawa jest bardzo wysoka. Podkaszarki idealnie nadają się do przycinania trawy tam, gdzie kosiarka nie jest w stanie wjechać, np. wzdłuż rabat. Podobne zastosowanie mają nożyce, których możemy użyć pod roślinami, nie uszkadzając ich.

Parametry techniczne urządzenia

Skoro już wiemy, jakich sprzętów potrzebujemy do zadbania o nasz ogród, możemy przystąpić do poszukiwani modeli odpowiadających naszym wymogom. Co należy brać pod uwagę?

W każdy przypadku wachlarz parametrów, które powinniśmy sprawdzić będzie nieco inny, ponieważ i specyfika pracy każdego z tych urządzeń jest inna. Jednak to, co będzie nas interesować najbardziej, niezależnie od tego jakie urządzenie akumulatorowe kupujemy, jest rodzaj i pojemność baterii. Od tych kwestii uzależniona jest moc urządzenia, jego wydajność oraz średnia czas pracy na jednym ładowaniu. Jest to szczególnie istotne w przypadku urządzeń pracujących stale przez dłuższy czas, przykładowo kosiarek.

Marka

Istotnym kryterium wyboru sprzętów ogrodowych jest ich marka. Dlaczego? Przede wszystkim za dużymi markami, takimi jak Makita czy Ryobi stoi wysoka jakość wykonania. sprzęty znanych marek są wydajniejsze i bardziej trwałe od urządzeń, które moglibyśmy po dużo niższej cenie kupić np. w hipermarketach. Druga kwestia to fakt, że marki zapewniają znacznie lepszą obsługę serwisową. Każdy sprzęt kiedyś ulegnie awarii – przed kupnem zastanówmy się, czy w okolicy znajdziemy punkt, który będzie w stanie go naprawić.