Niewielki metraż może generować spore problemy przy urządzaniu. Sprzęty gospodarstwa domowego, odzież sezonowa, książki, zabawki, pamiątki – gdzie to wszystko pomieścić? W tym artykule sprawdzisz, jak sprytnie wykorzystać każdą dostępną przestrzeń.

Choć wydaje się to praktycznie niemożliwe – również w małym mieszkaniu z wielkiej płyty – można zaaranżować miejsca, dzięki którym już nigdy więcej nie potkniesz się o zalegające na ziemi drobiazgi. Zerknij na nasze rozwiązania dla małych powierzchni. 

Zabudowa

Jak wykorzystać dosłownie każdy kąt w mieszkaniu? Zabudować niewykorzystane miejsca. Dodatkowe półki i regały sprawią, że zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania. Wolną przestrzeń wokół sypialnianego okna czy nad wejściowymi drzwiami – nawet niewymiarową – można bez trudu zagospodarować. Dzięki temu pomieścimy wszystkie niezbędne akcesoria i przedmioty, a mieszkanie dodatkowo zyska efekt przestronności. 

Funkcjonalne meble

Wysuwane stoły, składane krzesła, piętrowe łóżka, kanapy z wbudowanymi półkami, narożniki z wysuwanymi szufladami – to tylko niektóre rozwiązania, które znacznie ułatwiają funkcjonowanie na małej powierzchni. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, projektanci oferują szereg praktycznych zastosowań, z których warto skorzystać.

Organizery

Nie możesz zapanować nad bałaganem w szafie? Przyprawy nie mieszczą się już na kuchennej witrynie? Organizery, pojemniki, puszki, słoiki i inne akcesoria pomogą Ci uporządkować przestrzeń. Niewielkie wnętrza uwielbiają porządek, dlatego unikaj chaotycznego przechowywania – segreguj, grupuj i kategoryzuj. Dzięki temu bez trudu znajdziesz potrzebne przedmioty, a Twoje mieszkanie będzie schludne i przejrzyste.

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Do Twojego mieszkania przynależy balkon, taras, loggia, garaż, piwnica? Jeśli tak, to świetnie – wykorzystaj je. Takie miejsca możesz zagospodarować w dowolny sposób – piwnica posłuży jako składzik, zabudowany balkon w zimie spełni funkcję spiżarni, półki ścienne w garażu pomieszczą niezbędne narzędzia. 

Porządek przede wszystkim

Mieszkanie o niewielkim metrażu bardzo łatwo jest zagracić. Przede wszystkim warto  dobrze się zastanowić, co we wnętrzu jest nam niezbędne. Nadmiar sprzętów i bibelotów odbije się negatywnie zarówno na funkcjonalności, jak i estetyce wnętrz. Dlatego warto zadbać o porządek i regularnie pozbywać się nieużytecznych przedmiotów. Za duże spodnie, stary ekspres do kawy, dziecięce łóżeczko – znajdą nowych właścicieli, a Ty zyskasz dodatkowe miejsce.

Nawet mieszkanie w bloku z wielkiej płyty może okazać się funkcjonalne. Wystarczy kilka trików, by uporządkować każdą, nawet z pozoru niewielką i chaotyczną przestrzeń.

Materiał przygotowany przez eksperta portalu RynekPierwotny.pl

Rate this post