Czy wyobrażasz sobie imprezę w plenerze bez uniwersalnych talerzy plastikowych? Albo jakąkolwiek restaurację, która nie ma ich przynajmniej kilku w zanadrzu? Te praktyczne elementy wyposażenia wiodą prym głównie w gastronomii, ponieważ są niedrogie, bardzo wygodne w użyciu i odporne na nasiąkanie tłuszczem i sosem. Jakie jeszcze cechy powinny mieć dobre talerze plastikowe?

Dobre talerze plastikowe – czym muszą się wyróżniać?

Dobre talerze z plastiku są nadzwyczaj użyteczne, ponieważ sprawdzają się na każdej imprezie – zwłaszcza na wydarzeniu plenerowym, grillu lub domówce. W przeciwieństwie do zwykłych naczyń, nie trzeba ich zmywać, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu. W wydaniu jednorazowym, wystarczy po skończonym przyjęciu wyrzucić je do kosza. Przy ich wyborze warto jednak kierować się pewnymi kryteriami – o jakich mowa?

  • Wykonanie – dobre talerze plastikowe powinny wyróżniać się solidną budową i odpornością na przeciekanie. Sosy, tłuszcze i jakiekolwiek ciecze nie mogą wsiąkać w strukturę produktu. Wysokiej jakości jednorazowe talerze, w przeciwieństwie do papierowych odpowiedników, nie nasiąkają więc płynami.
  • Wytrzymałość termiczna – spośród wszystkich jednorazowych talerzy, to właśnie te wykonane z plastiku są najbardziej niewrażliwe na wysokie temperatury. Nie uginają się ani nie łamią pod wpływem gorąca, dlatego można na nich serwować ciepłe potrawy na przykład kiełbaski z grilla.
  • Spersonalizowane – czy wiesz, że niektóre firmy oferują sprzedaż talerzyków z nadrukowanym logo lub grafiką? To bardzo przydatna opcja, jeśli chcesz zareklamować usługi swojej firmy na przykład na evencie lub imprezie plenerowej.

Jaką przewagę mają plastikowe talerzyki nad wykonanymi z innych materiałów?

Dobre talerze z plastiku są uniwersalne i znajdują zastosowanie na praktycznie każdym evencie. Można je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie, nawet w długą podróż. Nie potłuką się tak jak szklane naczynia, ponadto są odporne na wyginanie.

Jednorazowe talerze w plastikowej formie są lekkie, a jednocześnie wytrzymałe i niedrogie. Są przy tym bezpieczne, co jest szczególnie ważne na wydarzeniach, na których przebywają dzieci.

Warto więc zamówić solidne talerzyki plastikowe od renomowanych dystrybutorów, takich jak firma GEMINI Sp. z o.o.., która w ofercie ma jeszcze inne naczynia z plastiku, w tym opakowania, tacki i pojemniki. Sprawdzą się one zwłaszcza w lokalach gastronomicznych, gdzie  wydawanie jedzenia na wynos jest na porządku dziennym.

Rate this post