Pokój dorastającego dziecka (a właściwie często już osoby prawie dorosłej) to miejsce specyficzne. Kształtujący się w tym okresie gust zazwyczaj odbiega od wyobrażeń zatroskanych młodym człowiekiem rodziców. Jednak bez względu na nasze własne upodobania, powinniśmy pamiętać, że to miejsce użytkowane będzie w głównej mierze przez nastolatka, dlatego też stwórzmy idealną bazę dla jego eksperymentów wnętrzarskich.

Scandi love – hit ostatnich lat

Skandynawski minimalizm to strzał w dziesiątkę w czasie aranżacji młodzieżowego pokoju. Neutralne kolory takie jak biel, czerń oraz szarość to dobre tło dla wybranych przez nastolatka dodatków. W przypadku szybkich zmian zdania (mają one bardzo często miejsce u nastolatków) pomieszczenie w stylu skandynawskim bardzo szybko będzie mogło ulec przeobrażeniu, co przemawia za jego wyborem.

Skandynawski design to jednak nie tylko białe ściany. Fani cieplejszych odcieni mogą wybrać błękitne lub też pastelowe pokrycie ścian. Jasne kolory optycznie powiększą wnętrze, co ma niemałe znaczenie w przypadku ograniczonego metrażu mieszkaniowego. Kolory bazowe pozostawione na ścianach to idealne tło dla mebli, które w młodzieżowym kąciku powinny grać pierwsze skrzypce.

Metalowe łóżko to hit ostatnich lat. Dziewczęta będą nim zachwycone, jednak chłopcy mogą zacząć „kręcić nosem”. Dla chłopca lepszym wyborem będzie więc lekka kanapa lub też rozkładany narożnik. Połączenie strefy rekreacyjnej i sypialnianej pozwoli na zaoszczędzenie miejsca.

Nastoletnie bibeloty i akcesoria swoje miejsce powinny znaleźć w przepastnej, białej szafie wykonanej z drewna lub płyty MDF. Jej uniwersalny charakter sprawi, że po czasie może zostać ona wykorzystana również w sypialni rodziców, czy młodszego rodzeństwa. Dla dziewcząt miłym dodatkiem będzie komoda, w której schować można drobne elementy ubrania oraz akcesoria modowe. Dla obydwu płci dobry wybór stanowi skrzynia stanowiąc oprócz miejsca przechowywania, również siedzisko. Być może właśnie tutaj zawiąże się miłość lub przyjaźń na całe życie? Oczywiście w czasie aranżacji nie można zapomnieć o biurku. Biały, prosty model to wybór akceptowalny przez wszystkich.

Dodatki, akcesoria, bibeloty- szalone, nastoletnie życie

Wybór akcesoriów warto pozostawić nastolatkowi. Personalizacja własnej przestrzeni to jeden z elementów dorastania. Ograniczony budżet remontowy nie tylko nauczy dziecko gospodarowania pieniędzmi, ale pobudzi również jego wyobraźnię. Wszak z niewielu, łatwo dostępnych materiałów może on stworzyć designerską lampkę, lub też ozdobić komodę.

Szeroki wybór mebli młodzieżowych znajdą Państwo w internetowym sklepie meblowym Meble Arkadius, który oferuje także bezpłatną dostawę.

[avg] ([per]) [total] vote[s]