Urządzanie pokoju dorastającego dziecka to – wbrew pozorom – całkiem trudna sprawa. Sprawy nie ułatwia fakt, że ze względu na wiek swojego użytkownika, to szczególne pomieszczenie powinno jednocześnie zawierać w sobie elementy dziecięcej beztroski oraz znamiona dojrzałości. Dzisiaj postaramy się ułatwić wybór łóżka, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron.

Styl i wykonanie

Wygląd łóżka i to, jaki styl będzie reprezentować, będzie podyktowane przede wszystkim aranżacją wnętrza oraz innymi meblami, które mają trafić do urządzanego pomieszczenia. Dlatego tak ważne jest, by już na początku określić stylizację, która będzie wyznacznikiem prezentacji pokoju dziecka.

Meble do pokoju młodzieżowego powinny być praktyczne, a do tego fantastycznie się prezentować. Warto pamiętać, że dorastające pociechy mają zazwyczaj paczkę znajomych, którzy lubią siebie nawzajem odwiedzać. Nie pozwólcie, by Wasze dziecko musiało czuć się zawstydzone z powodu swojego pokoju!

Rodzaj i wymiary łóżka

Nastolatki rosną w zastraszającym tempie i należy to uwzględnić w planach wyboru mebli do pokoju młodzieżowego. Warto od razu zdecydować się na zakup pełnowymiarowego łóżka, czyli takiego, którego długość wynosi minimum 200 cm. Standardowa szerokość tego elementu sypialni, zapewniająca komfort spania to natomiast 100 cm.

2.jpg

Kolekcja mebli młodzieżowych Laser od Meble Wójcik

Jeśli zastanawiacie się nad tym, czy wybrać rozkładaną kanapę, czy może standardowe łóżko, to od razu podpowiadamy, że zdecydowanie korzystniejszym wyborem będzie druga opcja. Dorastająca młodzież raczej niezbyt przesadnie dba o porządek. Proste rozwiązanie pomoże Waszemu dziecku utrzymać ład w pokoju i sprawi, że prawdopodobnie rzadziej będziecie mieli problemy z niepościelonym łóżkiem!

Funkcjonalność też jest ważna

Nowoczesne meble do pokoju młodzieżowego to nie tylko świetny wygląd. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się łóżka, które pełne są ciekawych i funkcjonalnych rozwiązań. Mogą to być na przykład półki lub szufladki w wezgłowiu łóżka czy duże, wysuwane pojemniki umieszczone pod ramą mebla.

Rozwiązanie to wydaje się szczególnie atrakcyjne właśnie z perspektywy nastolatków, którzy lubią mieć swoje skarby zawsze pod ręką.

Nie zapomnij o materacu!

Dobrej klasy materac powinien być wysoko na liście priorytetów przy wyborze nowego łóżka. Element ten ma przecież kluczowy wpływ na jakość snu, która bezpośrednio przekłada się na zdrowie i samopoczucie. Dlatego też zawsze należy przeanalizować konkretne produkty, aby móc ocenić ich ergonomię z dłuższej perspektywy czasu.

Na materacach zdecydowanie nie warto oszczędzać.

Podsumowanie

Wybór mebli do pokoju młodzieżowego często okazuje się twardym orzechem do zgryzienia. Spory problem może również  przysporzyć zdecydowanie się na konkretne łóżko. W tym przypadku zdecydowanie nie warto się spieszyć, dając sobie czas na dokonanie najlepszej możliwej decyzji.