Meble młodzieżowe zachwycają różnorodnością stylu, więc idealnie wpisują się w potrzeby oraz oczekiwania dorastających nastolatków. Jak umeblować pokój młodzieżowy, aby dziecko czuło się w nim komfortowo i miało warunki zarówno do efektywnej nauki, jak i relaksu oraz oddawania się swoim pasjom? Podpowiadamy, jak połączyć oczekiwania dziecka z możliwościami rodziców.

Pokój młodzieżowy – miejsce do nauki i spotkań z rówieśnikami

Dzieci bardzo szybko rosną, dlatego w życiu każdego rodzica przychodzi czas na diametralną zmianę wyposażenia pokoju jego dziecka i dopasowanie go do zmieniających się potrzeb oraz gustu nastolatka. Wbrew pozorom zmiana ta nie musi być trudna i wiązać się z szeregiem dylematów, bo oferta sklepów meblowych jest na tyle różnorodna, że każdy młody człowiek znajdzie w niej coś dla siebie.

Aranżacja pokoju młodzieżowego wymaga połączenia indywidualnych potrzeb dziecka z możliwościami finansowymi rodziców oraz metrażem pokoju. Na początek warto zapytać dziecko, jakie ma oczekiwania i wspólnie wybrać meble młodzieżowe, które trafią w jego gust, bo pokój nastolatka ma być przecież przestrzenią, w której chętnie będzie on spędzał czas i której nie będzie się wstydził przed swoimi rówieśnikami.

Meble młodzieżowe muszą odznaczać się wysoką jakością, funkcjonalnością i jednocześnie odzwierciedlać gust nastolatka. To bardzo ważne, bo dorastający człowiek cechuje się już dość dużym indywidualizmem i pomijanie jego zdania na pewno nie ułatwi i tak trudnego okresu w jego życiu, jakim jest burzliwe dorastanie – podpowiada ekspert z firmy Bonus 33 Meble ze Szczecina.

Niezbędne wyposażenie pokoju nastolatka

Co powinno znaleźć się w pokoju nastolatka? Niezbędne sprzęty, czyli przede wszystkim łóżko, tapicerowana sofa lub narożnik (w zależności od metrażu), szafa, biurko, krzesło do biurka, a także półki, bądź regały na książki i inne przedmioty, które dziecko przechowuje w pokoju. W zależności od metrażu pokoju warto w nim ustawić także pojemną komodę np. na osobistą bieliznę. W przypadku dorastających dziewcząt na pewno warto znaleźć miejsce na toaletkę, o której marzy większość nastolatek.

Jeżeli w pokoju dziecka ma znajdować się telewizor, trzeba pomyśleć o zakupie szafki RTV, na której znajdzie się miejsce np. na konsolę do gier.

Pomocne w aranżacji pokoju nastolatka jest wydzielenie poszczególnych stref, czyli strefy snu, nauki i relaksu. Idealnie w przypadku aranżacji pokoju nastolatka sprawdzają się meble modułowe, które można dowolnie łączyć i zmieniać wraz z wkraczaniem dziecka w kolejne etapy jego życia.

[avg] ([per]) [total] vote[s]