Dlaczego ogrodnicy decydują się na wyhodowanie żywopłotu? Aby uchronić się przez ciekawskimi sąsiadami, aby ozdobić swój ogród, aby odgrodzić się od ulicy. Każdy ma swój powód. Warto ogrodzić swój ogród, lub podwórko żywopłotem, jest on bowiem bardzo ciekawą ozdobą i wykończeniem zielonego terenu. Dziś chcielibyśmy zaproponować Państwu wyhodowanie żywopłotu z krzewów iglastych. Zapewniamy, że nie są to rośliny o wysokich wymaganiach, ich uprawa nie jest trudna nawet dla początkujących ogrodników.

Jakie iglaki warto hodować?

Aby nasz przyszły żywopłot wyglądał idealnie warto wybrać tzw. iglaki kolumnowe. Polecamy szczególnie : tuję zachodnią, cyprysik Lawsona czy jałowiec wirginijski.

Żywopłot, krok po kroku

Po pierwsze aby żywopłot miał dobrze przygotowaną glebę należy spulchnić ziemię na głębokość około 50 centymetrów. W tym samym czasie korzenie naszych iglaków powinny moczyć się z wodzie aby później łatwiej byłoby je wsadzić w glebę. Gdy już skończymy spulchniać glebę posądźmy iglaki w wybrane miejsca, zachowując przy tym odstępy. Warto do rozkopanej ziemi dorzucić trochę kompostu i odżywek dla iglaków. Wsadzone krzewy podlewajmy wodą, nawet po deszczu, dzięki temu lepiej się przyjmą.

Kilka cennych wskazówek

Aby nasz żywopłot był równy użyjmy linki, którą przywiążemy z jednego i drugiego końca przyszłego zielonego ogrodzenia. Iglaki sadźmy w równym rzędzie. Nasz ogród będzie wyglądał estetycznie i schudnie.