Zraszacze stanowią kluczowy element automatycznego systemu nawadniania ogrodu. Każdy właściciel, który chce, aby jego rośliny pięknie się prezentowały i szczególnie, gdy doskwiera duży upał, miały pod dostatkiem wody, powinien zainstalować je na działce. Jakie zalety mają zraszacze i dlaczego są obecnie tak popularne? Dowiedz się, w jaki sposób je zamontować i kiedy konkretnie się sprawdzą.

Dlaczego warto zainstalować zraszacze w ogrodzie? 

Automatyczny system nawadniania to prawdziwe wybawienie dla ogrodu. Dzięki niemu rośliny mają pod dostatkiem wody, która jest im potrzebna m.in. do prawidłowego wzrostu. Takie nawodnienie daje możliwość zapomnienia o tradycyjnym podlewaniu. Systemami można dowolnie sterować, przez co rośliny otrzymają tylko tyle wody, ile im potrzeba. Zraszacze uniemożliwiają zalanie bądź zasuszenie roślin. Ponadto, automatyczne systemy nawadniania zużywają mniej wody niż podczas tradycyjnego podlewania, dzięki temu można znacząco obniżyć rachunki za wodę. Ponadto, to także idealne rozwiązanie, gdy właściciel wyjeżdża na urlop lub nie ma go w ogrodzie w porach podlewania. Specjaliści podkreślają, że taki sposób nawadniania zmniejsza także ryzyko przenoszenia chorób bakteryjnych i grzybiczych.

Kiedy przyda się w ogrodzie automatyczny system nawadniania i jak go zamontować? 

Aby utrzymać odpowiednie nawodnienie w małym ogrodzie, wystarczy skorzystać z węża ogrodowego. Jeśli jednak działka jest duża, to nawadnianie w taki sposób mogłoby się okazać czasochłonne, żmudne i mało skuteczne. Dlatego też na dużym terenie, lepiej sprawdzi się automatyczny system nawodnienia.

Oczywiście, jeśli właścicielom zależy na regularnym i skutecznym zraszaniu roślin, można zdecydować się na niego także w niewielkich ogrodach. Chociaż w takim ogródku zazwyczaj wykonuje się to przy użyciu węża, to jednak zraszacze są dużym ułatwieniem i sprawdzą się u osób, które nie mają czasu, siły i ochoty na podlewanie, a także liczą się dla nich względy ekonomiczne – podkreśla specjalista z firmy AAT RENKAR z Krakowa.

Warto również wiedzieć, że zraszacze najlepiej sprawdzą się na trawniku oraz do nawadniania krzewów i rabat bylinowych. Co warto podkreślić, to fakt, że automatyczne systemy zraszania roślin są łatwe w montażu. Chociaż nie jest to skomplikowane, to wymaga wiedzy i umiejętności, dlatego warto skorzystać z usług specjalistycznej firmy. Dzięki ekspertom możliwe jest właściwe umiejscowienie rur i przewodów, dzięki czemu będą nie tylko ładnie wyglądać, ale także nie przeszkadzać np. podczas koszenia trawy lub grabienia liści.

[avg] ([per]) [total] vote[s]