Któż z nas nie marzy o własnym grillu. Czy jest sens kupować tanie przenośne grille? Zainwestuj w grilla stałego, który będzie służył przez długie lata.

Projekt

Pragnienie posiadania funkcjonalnego, murowanego grilla może zamienić się w rzeczywistość. Zacznij od założeń wstępnych i projektu. Twój grill będzie wyjątkową wizytówką działki bądź tarasu. Z montażem możesz poradzić sobie sam, lecz nie gardź pomocą znajomego sąsiada. Przemyśl materiał budowlany. Polecamy cegłę elewacyjną bądź klinkierową. Zadbaj o dobrą jakość zaprawy murarskiej. Wybór pozostałych elementów pozostawiamy już tobie.

Wybór miejsca

Przemyśl wybór miejsca gdzie będzie stał grill. Nie może się zbytnio wyróżniać z jednej strony, zaś z drugiej nie powinien pozostać w cieniu. To ważny element, ale nie najważniejszy. Grill jest towarzyszem podczas biesiadowania na świeżym powietrzu w okresie grillowym. Nie może być w centrum uwagi gości, lecz warto się nim pochwalić jeśli dobrze wykonasz projekt. Lokalizacja musi harmonizować z zagospodarowaniem całego terenu. Najlepszym miejscem będzie taras lub jakieś miejsce w ogrodzie. Grill nie może być zbytnio oddalony od miejsca spożywania posiłków. Nie ma sensu, aby goście biegali od grilla do stołu nie wiadomo, ile kilometrów. Unikaj położenie grilla przy ścianie. Taka koncepcja pozwoli ci zabezpieczyć się przed plamami z tłuszczu. Wysokość grilla zależy od ciebie. Pamiętaj jednak, że jeśli konstrukcja jest bardziej stabilna bezpieczeństwo gości jest dużo wyższe. Kolorystyka powinna być dopasowana to twojego domu. Jednak nie chcemy niczego narzucać. O stylistyce zadecydujesz sam. Dostępna na rynku cegła klinkierowa jest świetnym materiałem. Charakteryzuje się różnorodnością barw zależną od potrzeb klienta. Praktyczniejsze są kolory ciemne. Dbanie o czystość staje się tym samym łatwiejsze. Gładkość faktury to olbrzymia zaleta w perspektywie zachowania porządku po biesiadzie rodzinnej.

Od początku do końca

Samodzielna budowa grilla jest bardzo prosta. Zacznij od projektu, przygotuj harmonogram prac rozłożony w czasie. Budowa powinna zająć parę dni. Zadbaj o zakup folii zabezpieczającej. Postaw fundament pod grilla. Beton musi się uleżeć przez parę dni w celu nabranie dobrej wytrzymałości. Fundament jest bardzo ważny. Po utworzeniu fundamentu powinieneś oczyścić płytę fundamentową oraz ustawić na sucho z cegieł grill. Kąty w narożnikach muszą być proste. Do zaprawy ścian używaj klinkieru. Po skończonych ścianach zabierz się za płytę paleniska. Między warstwami cegieł zastosuj ceowniki. Na płycie fundamentu stwórz bruk klinkierowy. Połóż wymierzoną blachę jak będzie skończone palenisko. Grill gotowy. Smacznego.

Rate this post