Jeśli posiadasz balkon z pewnością masz na nim kwiaty. Nie zapominaj, że należy o nie dbać. Dobra pielęgnacja poprawi wizerunek balkonu.

Mało pracy, mało kosztów

Dbałość o balkon kosztuje naprawdę niewiele sił i niewiele środków finansowych z twojego konta. Nie warto oszczędzać na balkonie, gdyż jest on jedyną przestrzenią widoczną dla pozostałych mieszkańców bloku. Zaniedbany balkon z pewnością źle świadczy o lokatorach konkretnego mieszkania, zaś czystość, błysk oraz urok barwnych niewyschniętych kwiatów to powód do dumy. Nie musisz sięgać do kart Biblii, aby odnaleźć rajski ogród. Zaaranżuj prawdziwy eden na swoim balkonie. To naprawdę bardzo proste. Wystarczy jedynie troszkę chęci do pracy oraz wybór odpowiednich gatunków roślin. Spraw, aby balkon stał się ukwieconą wizytówką dla reszty społeczeństwa oraz twoją radością.

Podlewanie

Nie lekceważ podlewania. Dostarczenie wody to podstawa w pielęgnacji kwiatów. W czasie upałów następuje proces parowania. W okresie letnim w szczególności należy zadbać, aby rośliny nie miały za sucho. Należy je częściej podlewać, lecz nie w okresie silnego nasłonecznienia. Najlepiej rano bądź wieczorem. Warto pomyśleć o warstwie żwirku czy keramzytu na dnie doniczki. Będzie ona stanowić skuteczne zabezpieczenie przed zamuleniem podłoża.

Choroby

Nie należy przesadzać z podlewaniem. Zbytnia wilgotność jest przyczyną różnych chorób. Cały trud pielęgnacji legnie w gruzach jeśli roślina zostanie zakażona. Aby uniknąć chorób trzeba uważać na zalanie systemu korzennego. Pamiętaj o tym, aby liście były suche. Zwróć uwagę na swoje kwiaty balkonowe szczególnie w okresie wegetacyjnym. Należy wtedy podlewać rośliny roztworem nawozu płynnego i H20.

Nasłonecznienie

Zadbaj o ułożenie roślin, aby było najlepiej nasłonecznione. Takie rośliny jak petunie czy pelargonie potrzebują słońca. Z kolei niecierpki mają dużo niższe wymagania jeśli chodzi o nasłonecznienie. Dokonaj analizy położenia twojego balkonu. Jeżeli w ciągu dnia jest on mocno nasłoneczniony, wybierz te kwiaty, które mają wysokie potrzeby jeśli chodzi o kwestie nasłonecznienia. Jeżeli twój balkon jest nasłoneczniony słabiej, lepiej wybrać rośliny, które mają niższe wymagania. Generalnie kwiatki balkonowe mają dużo niższe potrzeby od roślin ogrodowych, co nie oznacza, że można lekceważyć pielęgnacje. Najlepszym rozwiązaniem jest indywidualny dobór kwiatów do konkretnego balkonu.