Coraz większą popularnością cieszą się tak zwane ogrody zimowe. Zwało się je kiedyś oranżerią. Wymagają jednak odpowiedniego systemu ogrzewającego. Dzięki niemu będą służyły przez cały rok. Jak zadbać o ogród zimowy?

Ogród zimowy z grzejnikami

Na odpowiednią temperaturę wpłynie instalacja odpowiedniej jakości grzejników. Można oczywiście zastosować ogrzewanie podłogowe. To jednak zdecydowanie więcej kosztuje. Ogród zimowy można ogrzać a naprawdę prosty sposób a zarazem oszczędny. Najbardziej interesującą propozycją na ogrzanie ogrodu zimowego są grzejniki konwektorowe. Umiejscawia się je wzdłuż przeszklonych ścian. Oprócz tego typu grzejników możemy postawić na produkty tradycyjne. Grzejniki klasyczne co prawda utrzymują odpowiednią temperaturę, ale będą nieestetyczne. Nastrój i wystrój oranżerii będzie dzięki ich instalacji totalnie popsuty. Alternatywą może być stworzenie murku, który skutecznie zakryje grzejniki. Mimo to grzejniki i tak będą widoczne z zewnątrz ogrodu. W przypadku grzejników najlepiej wiec zastosować wspomniane powyżej grzejniki konwektorowe.

Ogród zimowy z ogrzewaniem podłogowym

Rozwiązaniem alternatywnym dla grzejników będzie z pewnością ogrzewanie podłogowe. To na pewno bardziej estetyczna propozycja i także bardziej nowoczesna. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na elektryczne bądź wodne. Oba typy wiążą się z bardzo dobrą jakością. Temperatura jest utrzymana na wysokim poziomie, a aranżacja ogrody zimowego nie zostaje popsuta przez kable czy rury. Wszystkie te elementy mieszczą się pod podłogą. Ogrzewanie elektryczne jest propozycją tańszą. Mimo to należy liczyć się z późniejszymi kosztami wynikającymi z eksploatacji. Przy zastosowanie ogrzewania podłogowego w ogrodzie zimowym należy pamiętać o odpowiednim projekcie podłogi. Najlepiej ułożyć terakotę bądź płytki kamienne. Przepływ ciepła zostanie utrzymany na dość wysokim poziomie.